خداداد عزیزی بازیکن تیم فوتبال پیشکسوتان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا اظهار داشت: هفته ای یک بار با تیم پیشکسوتان در کمپ تیم ملی تمرین می کنیم. شرایط همه بچه ها خوب است،همه ما تلاش می کنیم که در تورنمنت مکزیک نتایج خوبی را بدست آوریم.


وی افزود: البته من در تیم پیشکسوتان به همه مردم قول قهرمانی را می دهم، به جای قطبی که همیشه قول داده و عمل نکرده.


عزیزی درباره مسابقات تیم ملی در رقابت های جام ملت های آسیا هم گفت: تیم ملی در رقابت های جام ملت های آسیا نمی تواند خوب نتیجه بگیرد. من فکر می کنم ما حتی در صعود از گروهمان هم به مشکل بخوریم. صعود از گروهمان بین تیم های عراق، کره شمالی و حتی امارات کار بسیار سختی است. من حس می کنم تیم ملی ما ازلحاظ فنی شرایط خوبی ندارد و شانسی برای صعود نخواهد داشت.


مهاجم سابق تیم ملی ادامه داد: اگر از این گروه بالا بیاییم که بعید است و در بازی های بعدی استرالیا، ژاپن و کره را هم ببریم و قهرمان شویم، واقعا نامردی است. چون ژاپن با این فوتبال و امکانات و نظم و انضباطی که دارد (حتی کره ،استرالیا و عربستان صعودی) اگر قهرمان نشوند، واقعا آخر نامردی است.


عزیزی با مقایسه تیم ملی حال حاضر و تیم ملی گذشته عنوان کرد: همه بازیکنان زمان ما ستاره بودند؛احمدرضا عابدزاده، علی دایی، کریم باقری و بازیکنان دیگر، شما الان در تیم ملی یک بازیکن به من نشان بدهید که واقعا ستاره باشد.


خداداد به شرایط فعلی تیم ملی هم اشاره ای کرد و گفت: تیم ملی ما در شرایط فعلی خیلی ضعیف است. ببینید در فوتبال دنیا همه نوع اتفاق امکان دارد رخ دهد، بنابراین اگر تیم ملی ما صعود کند و قهرمان شود، مطمئن باشید که این قهرمانی شانسی بوده است.


وی از سرمربی خارجی هم چنین اظهار داشت: ما اگر قرار باشد که هدایت تیم ملی را به یک مربی خارجی بسپاریم، بستگی دارد که این مربی خارجی چه کسی باشد. اگر قرار باشد بروند مربی خارجی درجه دوم بیاورند به درد نمی خورد، ولی اگر قرار باشد مربی خارجی بزرگ بیاورند صد در صد فرق می کند. امیدوارم یک سرمربی بزرگ بیاورند که لااقل اسمش به تیم ملی بخورد.

عزیزی در مورد انتخاب سرمربی خارجی گفت: گزینه های بزرگ در دنیا برای هدایت تیم ملی زیاد است ولی آنها پول می خواهند. موضوع بعدی این است که آدم های بزرگ با این روند فوتبال ما نمی آیند با ما کار کنند. با چه چیز فوتبال ما کار کنند، با نظم، امکانات، پول یا فوتبال حرفه ای ما؟! واقعا باید قبول کنیم که ما چیزی نداریم که بیایند با ما کار کنند. البته ما نباید از فدراسیون فوتبال هم گله مند شویم. چون با این اوضاع فوتبال ما مربیان نامدار نمی آیند در فوتبال ما وقت بگذارند.


عزیزی در مورد قرارداد بستن قطبی با یک تیم باشگاهی از ژاپن عنوان کرد: ما در هیچ جای دنیا چنین قانونی نداریم که یک مربی چنین رفتاری را انجام دهد، من فقط تعجب می کنم که فدراسیون فوتبال ما چطور با این آقا کار می کند، واقعا برای رفتار غیرحرفه ای قطبی متاسفم من تا به حال در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی را ندیده ام .