نیما نکیسا دروازه بان تیم ملی فوتبال پیشکسوتان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا اظهار داشت: در کنار بچه ها خیلی راحتم چون با تک تک این نفرات خاطره دارم. قبول کنید که تیم پیشکسوتان آلودگی‌های فوتبال امروز را ندارد.


وی افزود: در حال حاضر پیشرفت در رده باشگاهی هم نداریم؛ جز تیم ذوب آهن که رفت و در آسیا یک جرقه ای زد و آن هم به خاطر وجود ابراهیم زاده در این تیم بود.


نکیسا در مورد عدم پیشرفت فوتبال کشورمان هم گفت: ما در مقاطع مختلف نوجوانان، جوانان و امید نتوانستیم موفقیتی کسب کنیم و تیم های ژاپن، عربستان، کره جنوبی، امارات با سرمایه گذاری های علمی توانستند نتیجه این برنامه ریزی ها را ببینند.


وی تصریح کرد: تیم ملی اصلی ما به تیم دوم کویت 2 بر صفر باخت؛ پس ما نمی توانیم با این روند احساسی حرف بزنیم. بازی اول ما در جام ملت های آسیا با عراق، بازی دوم کره شمالی و بازی سوم با امارات است. من احساس می کنم در خوشبینانه ترین حالت هم نباید امیدوار به پیروزی تیم ملی بود.


نکیسا در پایان افزود: روند کار قطبی بی تعهدی این فرد را نشان می دهد و من قصد جسارت به هیچ کسی را ندارم، اما این آقا آنالیزور بوده که در حال حاضر سرمربی تیم ملی ما است. ما باید درانتخاب افراد برای هدایت تیم ملی دقت کنیم. با این انتخاب ها رو به عقب بر می گردیم. ما این همه هزینه کردیم برای قطبی در حالی که می توانیم با یک مقدار هزینه بیشتر بهترین مربی خارجی را برای سرمربیگری تیم ملی بیاوریم.