پرسپولیس در دربی پایتخت به استقلال باخت تا انتقادات از سرخپوشان به اوج خود برسد. حتی کمیته فنی باشگاه نیز این انتقادات دور نماند.

همین موضوع بهانه ای شد تا با محمد پنجعلی صحبت کنیم.

متن گفتگوی خبرنگار ورزشی برنا با عضو کمیته فنی پرسپولیس در زیر آمده است:
 
* در ابتدا از دربی بگویید. انتظار چنین نتیجه ای را داشتید؟
نه، اما پرسپولیس هم بازی خوبی نکرد. البته شانس هم با ما یار نبود. اگر پنالتی نوری تبدیل به گل می شد، شاید الان صحبت ها درباره چیز دیگری بود. بازیکنان اگر همان بازی را که مقابل ذوب آهن انجام دادند، دوباره تکرار می کردند، پیروزی در دربی دور از دسترس نبود. این پرسپولیس واقعی نیست.

* مشکل تیم چه بود که باعث شد نتیجه لازم گرفته نشود؟
متاسفانه بازیکنان استرس داشتند. این مشکل از همان اول فصل با ما همراه است. وقتی در ثانیه 30 از مس سرچشمه گل می خوریم، مشخص می شود که بازیکنان روحیه خوبی برای شروع مسابقه ندارند. آن خودباوری لازم در تیم دیده نمی شود. متاسفانه پرسپولیس از همان ابتدای فصل با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند که هیچ تیمی دیگری شرایطش اینگونه نیست.
 
* به دنبال حل این مشکل نبودید؟
ما برای آنکه روحیه تیم بیشتر شود، پیشکسوتان را به تمرین ها بردیم تا آنها مسائل روحی و روانی را حل کنند.

* چرا کمیته فنی در آستانه دربی جلسه برگزار نکرد؟
به این خاطر که هر یک از اعضا کار دیگری داشتند و نشد که جلسه برگزار کنیم.

* این جزو وظایف شما نیست که با تصمیمات خود مشکلات را به حداقل برسانید؟
ما وظیفه داریم نقاط ضعف تیم و مشکلات را بیان کنیم و نمی توانیم چیزی به کادر فنی تحمیل نماییم. این چیزی است که برای کمیته فنی تعریف شده است.

* در این دو روز از کمیته فنی این انتقاد صورت گرفت که فقط برای کنار گذاشتن دایی و انتخاب استیلی ایجاد شد.
این حرف ها کذب محض است. مگر دایی با رای اعضای کمیته فنی انتخاب نشد؟ خودم با او صحبت کردم و او نیز گفت که قبول می کند. در ادامه خودش نیامد و انصراف داد. کارکرد کمیته فنی در آن مقطع خیلی مهم بود؛ زیرا باشگاه در شرایط خاصی بسر می برد.
استیلی هم گزینه دوم بود و کادر مدیریتی هیچ دخالتی در انتخاب او نداشت و هیچ نظری نیز در این باره به ما تحمیل نشد. این حرف ها توهین به ما است. برای من هیچ چیز ارزشمندتر از پرسپولیس نیست. فقط پرسپولیس است که می ماند و همه ما رفتنی هستیم.

* آیا استیلی از نظرات شما استفاده می کند؟
همان طور که گفتم، ما برخی نکات را گوشزد می کنیم. او انسان موجهی است و قطعاً از حرفهایمان بهره می گیرد.

* برخی معتقدند که استیلی حجب و حیای زیادی دارد و با این خصیصه اخلاقی به درد پرسپولیس نمی خورد. نظر شما چیست؟
اتفاقاً این مساله از اهرم های موفقیت یک تیم است. قرار نیست که استیلی با بازیکنان دعوا کند. در حال حاضر شرایط باعث شده پرسپولیس وارد بحران شود. به شما می گویم اگر استقلال هم نتیجه دربی را واگذار می کرد، ممکن بود به وضعیت ما دچار شود. روزنامه ها با مسائل این دو تیم خیلی می پردازند و همین مورد باعث می شود که این مسائل بزرگ جلوه داده شود.

* روز گذشته از ایجاد تغییر در کادر فنی صحبت شد. این خبر صحت دارد؟
خیر، اینگونه مسائل باید در کمیته فنی بررسی شود. در واقع اگر قرار به تغییر در کادر فنی باشد، اعضای کمیته فنی باید در این باره به جمع بندی برسند.