رسول کربکندی پیشکسوت فوتبال ایران درباره پیروزی تیم ملی ایران مقابل کره شمالی و صعود به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا به خبرنگار ورزشی برنا گفت: بازی با کره شمالی یکی از دشوارترین دیدارهای تیم ملی در چند سال اخیر بوده است و خوشحالم که بازیکنان توانستند به پیروزی دست پیدا کنند. بازیکنان نسبت به بازی با عراق نمایش ضعیف تری را ارائه دادند و کره ای ها نیز فضاهای کناری زمین را به خوبی بستند و نگذاشتند ملی پوشان کشورمان همانند دیدار با عراق نفوذهای زیادی داشته باشند.


وی ادامه داد: در مجموع دو موقعیت گلزنی داشتیم و توانستیم حریف را شکست دهیم. یادمان نرود کره شمالی در جام جهانی حضور داشت و مقابل تیم های بزرگی نظیر برزیل و پرتغال بازی کرده بود. کریم انصاری فرد گل ارزشمندی را به ثمر رساند و اهمیت این نتیجه در بازی های بعدی مشخص خواهد شد. با چاشنی شانس کره شمالی را شکست دادیم و اگر بازیکنان حریف در دقیقه نود دقت می کردند بازی با تساوی تمام می شد.


دروازه بان اسبق تیم ملی درباره عملکرد سید مهدی رحمتی در بازی با عراق و کره شمالی نیز اظهار داشت: رحمتی در بازی با عراق روی گل حریف مقصر بود و می توانست با خروجی مناسب مانع از باز شدن دروازه اش شود، اما در صحنه های دیگر  موقعیت های خوبی را مهار کرد و در بازی با کره هم توانایی هایش را نشان داد. این دروازه‌بان روحیه ملی پوشان را تقویت می کند و با بازیکنان تعامل خوبی دارد.