بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال ایران درباره بازی تیم ملی مقابل کره شمالی و صعود به مرحله بعد جام ملت های آسیا به خبرنگار ورزشی برنا گفت: بازیکنان ایران نمایش مناسبی برابر حریف خود ارائه دادند و توانستند با تیزهوشی پیروزی ارزشمندی را بدست آورند. کره شمالی کمی بسته بازی می کرد و این موضوع کار را برای ملی پوشان دشوار کرده بود. کسب 6 امتیاز در دو دیدار مقابل عراق و کره نشان می دهد که بازیکنان از روحیه خوبی بهره مند هستند و می توانند خواسته های کادر فنی را به اجرا بگذارند.


وی ادامه داد: بازی با عراق شرایط و حساسیت های خاص خودش را داشت و ملی پوشان موفق شدند که برد جالب توجهی را کسب کنند. کره ای ها می خواستند که با نتیجه ای خوب زمین را ترک کنند و در جدول رده بندی به وضعیت خود سر و سامان دهند که این گونه نشد.


بیژن ذوالفقارنسب درباره تغییراتی که در ترکیب اصلی نسبت به دیدار با عراق شده بود، نیز گفت: بخشی از این تغییرات اجتناب ناپذیر بود، اما حضور خسرو حیدری در پست هافبک راست آن هم در شرایطی که غلامرضا رضایی عملکرد خوبی مقابل عراق داشت، کمی بحث برانگیز بود و جای تعجب داشت. هر چند در نیمه دوم رضایی به میدان آمد و در مجموع نفرات خوبی در دو دیدار بازی کردند. رحمتی و عقیلی هم جزو نفرات کلیدی ایران مقابل کره بودند.


وی تصریح کرد: بازی با امارات را هم نباید ساده تصور کنیم و همین امر سبب خواهد شد تا زحمات تیم ملی با عدم نتیجه گیری مناسب زیر سوال برود. بازی در مرحله یک چهارم نهایی مهم ترین مسابقه ایران محسوب می شود و اگر با استرالیا مصاف کنیم بهتر از دیدار با کره جنوبی خواهد بود. نقش افشین قطبی در موفقیت تیم ملی مثبت بوده است و امیدوارم همین روند ادامه داشته باشد. هر چند این نوع ارزیابی ها صحیح نیست و معتقدم باید در پایان رقابت ها کارنامه یک مربی را مورد بررسی قرار داد.


ذوالفقارنسب در پایان گفت: ایران، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و ازبکستان مدعیان قهرمانی جام ملت های آسیا محسوب می شوند.