بهمن صالح نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا اظهار داشت: مربی تنها فردی است که می تواند برای تیم خود تصمیم گیری کند زیرا مربی با شناختی که از بازیکنان و شرایط تیمش دارد در خصوص مسایل فنی تیم خود بهتر از هر کسی قادر است تصمیم نهایی را اتخاذ کند.در حال حاضر افشین قطبی سر مربی تیم ملی ایران است و آنچه صلاح تیمش است را در دستور کار خود و شاگردانش قرار می دهد.


وی درباره شکست سنگین تیم ایران با بازیکنان نیمکت نشین برابر تیم کره جنوبی در جام ملت های آسیا در سال 1988 قطر گفت: مرحوم پرویز دهداری در دورانی که مسئولیت فنی تیم ملی را برعهده داشتند برای انجام هر تصمیمی با اعضای کادر فنی خود مشورت می کردند و به نظر مربیان احترام می گذاشتند. در حال حاضر تصمیمی که قطبی برای بازی برابر تیم امارات گرفته بیشتر جنبه فنی دارد و اینکه بازیکنان کلیدی تیم ملی در بازی سوم دچار محرومیت یا مصدومیت نشوند زیرا تیم ایران در مرحله بعدی جام ملت های آسیا مصافی حساس با یکی از دو تیم کره جنوبی و استرالیا پیش رو خواهد داشت.


صالح نیا اضافه کرد: به شخصه اعتقاد دارم که تیم ملی برابر تیم استرالیا از نظر روحی و روانی کار آسان تری را پیش رو دارد و روبرو نشدن تیم ایران برابر تیم کره جنوبی از نظر روانی و فنی به صلاح شاگردان قطبی است.خاطره شکست استرالیا  به لحاظ روحی به سود بازیکنان ما است.


وی خاطر نشان کرد: سلامت بازیکنان در مرحله حذفی خیلی مهم است و مربیان معمولا در چنین شرایطی حسابگرانه عمل می کنند و می بایست تمامی اتفاقات پیش روی تیم خود را پیش بینی و مورد ارزیابی قرار دهند.صالح نیا در خصوص آخرین وضع تیم فوتبال ملوان گفت: اعضای تیم مان دیروز راهی جزیره کیش شدند تا اردوی چند روزه ای را برگزار کنند.قرار است تیم ملوان بر اساس برنامه ریزی فرهاد پورغلامی سرمربی خود دو بازی تدارکاتی نیز در کیش انجام دهد.


وی در خصوص جدایی اردشیر پورنعمت مدیر عامل مستعفی باشگاه ملوان نیز بیان کرد: ابتدا لازم است که از جناب پورنعمت بواسطه خدماتی که به باشگاه ملوان ارائه دادند تشکر کنم. ایشان به دلیل حضور مستمر در کلاس های آموزشی کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت کافی برای رسیدگی به مسایل مربوط به باشگاه را نداشتند و به علت سفرهای متعدد و سالانه خود ترجیح دادند که مدیریت باشگاه ملوان را ترک کنند.


وی در خاتمه افزود: هیات مدیره باشگاه ملوان بزودی در جلسه ای مدیر عامل آینده باشگاه ملوان را انتخاب خواهد کرد.