هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا اظهار داشت: در گذشته متاسفانه آقایان نظرات شخصی خود را در چیدمان داوران اعمال می کردند، اما حالا با اشتباه خود دست به این کار می زدند.

وی افزود: برای مثال در گذشته به بخشی زاده به دلیل انتقاد قضاوت نمی دادند. همچنین چون مظفری زاده را از گروه عنایت می دانستند، اجازه قضاوت او در ورزشگاه آزادی صادر نمی شد. در این باره می توان به موضوع جهانبازی نیز اشاره کرد که با آقایان وارد بحث شده بود و مشکلاتی پیش آمد.

این کارشناس داوری گفت: کمیته و دپارتمان داوری ارث شخصی آقایان نیست، اما آنها به شکلی رفتار می کنند که انگار ملک شخصی‌شان است. اشتباه داوران اصلاً ربطی به این کمیته ندارد، اما آقایان فکر می کنند که این مساله به آنها مربوط می شود و به همین دلیل پاسخگو می شوند.

نصیرزاده عنوان کرد: محسن ترکی را با توجه به اینکه دیدار رفت دو تیم را نیز سوت زده بود، نباید دوباره انتخاب می کردند. همچنین شکور که اهل شیراز است، دیروز ناظر داوری بازی فجر سپاسی شیراز و سپاهان اصفهان بود. متاسفانه اینگونه اشتباهات الان زیاد شده است.

وی درباره عدم دقت داوران ایرانی در اعلام ضربه پنالتی که طی چند هفته اخیر اشتباهات زیادی در این خصوص صورت گرفته، اظهار داشت: این ربطی به کمیته داوران ندارد و موضوع مهارت های فردی است که شخص داوران باید دقت بیشتری کنند.