مربی تیم ملی وزنه برداری معلولان ایران از ملی پوشان وزنه بردار کشورمان به عنوان افتخارافرینان پارالمپیک 2012 نام برد و گفت: امیدوارم با توجه به افتخاراتی که توسط وزنه برداران کشورمان به‌دست آمده مسوولان به آنها نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

رضا استرکی پس از بازگشت از اردوی استعدادیابی که در مشهد برگزار شده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا اظهار داشت: فدراسیون برای حضور موفق وزنه برداران کشورمان از یکسال قبل اردوهای آماده سازی فشرده‌ای را به اجرا درآورد. این اردوها 25 روزه به‌طور متمرکز برگزار می‌شد که آخرین اردو 45 روزه و متصل به بازی‌های المپیک بود.

وی افزود: آنچه که در لندن به دست آمد فراتر از انتظار ما بود. بچه‌های ما در این رقابت‌ها انچه که در توان داشتند، در طبق اخلاص گذاشتند تا این افتخارات را برای کشور کسب کنند.

مربی تیم وزنه برداری معلولان و جانبازان کشورمان اعزامی به بازی‌های 2012 لندن خاطرنشان ساخت: کسب 4 مدال طلا 1 نقره و 1 برنز در حضور برترین‌های جهان کار ساده‌ای نبود. آنها ورزشکارانی خاص با شرایط خاص بودند که توانستند برای نخستین بار عنوان قهرمانی المپیک را نیز به خود اختصاص دهند.

وی افزود: بچه‌های ما در المپیک به حدی قدرتمند عمل کردند که توجه تمامی حاضران را جلب کردند و همگی خواستار چگونگی روند آماده سازی ملی پوشان کشورمان بودند.

استرکی یادآور شد: انگیزه‌های درونی و بیرونی می‌تواند در موفقیت یک ورزشکار بسیار موثر باشد. انگیزه درونی در وجود هر ورزشکاری قرار دارد این همان حس قهرمانی است که ورزشکار برایش تلاش می‌کند، اما انگیزه بیرونی توسط مسوولان و متولیان و فضای جامعه تحقق می‌یابد که باید بسیار هوشمندانه در این راستا عمل شود.

وی گفت: برای ورزشکاری که ماه‌ها وقت خود را در اردوها می‌گذارد و تمرین می‌کند، قطعا مسائل مالی اهمیت دارد. از طرفی عمر قهرمانی کوتاه است و یک ورزشکار پس از مدتی باید به زندگی معمولی و اجتماعی برگردد. خب قطعا حمایت مالی که در دوره فعالیت حرفه‌ای ورزشی انجام می‌شود، می‌‍تواند ورزشکار را از ابعاد مختلف روانی به آرامش برساند.

مربی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان کشورمان افزود: رویداد بعدی ما پارآسیایی کره جنوبی است. این رقابت‌ها میدان بزرگی است و ما باید با قدرت در این مسابقات حضور پیدا کنیم. قطعا فدراسیون در این‌باره برنامه‌هایی دارد که انشاءالله اجرایی خواهد شد.

وی در مورد اردوی استعدادیابی مشهد گفت: این اقدام نیز جزئی از برنامه‌های فدراسیون جانبازان و معلولان برای پشتوانه سازی تیم‌های ملی است که وزنه برداری هم بخشی از این برنامه است. خوشبختانه نفرات خوبی را شناسایی کردیم و انشاءالله از آنها برای رویدادهای مهم بهره خواهیم گرفت.