به گزارش سرویس ورزشی برنا، در این مراسم كه با حضور صادق عابدین استاندار استان فارس، حسین یوسفی مدیركل روابط‌عمومی آستان قدس رضوی، محمدهادی زاهدی رییس كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد و امیری‌نیا معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی در مركز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، مدال طلای قهرمانی امید نوروزی به آستان قدس رضوی اهدا شد تا در كنار دیگر اشیای موزه‌ مركزی آستان قدس رضوی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد.

امید نوروزی در این مراسم ضمن عرض ارادت به ساحت مقدس حضرت رضا(ع) اظهار كرد: قبل از تمامی مسابقات خود برای استعانت گرفتن از حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) به پابوس ایشان مشرف می‌شوم.

این قهرمان المپیک 2012 لندن در مراسم اهدای مدال قهرمانی‌اش به موزه‌های آستان قدس رضوی تصریح كرد: اگر در سال‌های آتی توانستم مدالی را برای جمهوری اسلامی ایران كسب كنم، یقینا آن را به آستان قدس رضوی اهدا خواهم كرد.

مدیركل روابط عمومی آستان قدس رضوی با بیان اینكه در حوزه‌ ورزش، پیشكسوتان و افتخارآفرینان ورزشی در مجتمع‌های ورزشی آستان قدس رضوی فعالیت‌ می‌كنند، افزود: در این مراكز ورزشی نگاه آستان قدس رضوی به آستان قدس به توسعه ورزش عمومی است و در همین راستا یكی از بزرگترین مجتمع‌های آبی این مجموعه در منطقه‌ كم‌برخوردار مشهد ایجاد شده است.

حسین یوسفی با اشاره به اینكه افراد زیادی حایز كسب مدال‌های قهرمانی شدند ولی توفیق جاودانه كردن خود و آن مدال را نداشته‌اند، اظهار كرد: اهدای این مدال طلا به موزه حضرت رضا(ع)، سرمایه‌ای عظیم برای عرض ارادت و محبت به آن حضرت و جاودانه شدن نام این قهرمان كشور است.

وی تصریح كرد: موزه‌های آستان قدس رضوی از غنی‌ترین موزه‌های كشور و منطقه است كه بیشترین درصد بازدیدكننده را در میان تمامی موزه‌های كشور به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به بهره‌مندی بیش از 150 هزار نفر از امكانات ورزشی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با دهه كرامت رضوی مسابقات فرهنگی- ورزشی در چهار رشته برگزار شد.

محسن امیری‌نیا، معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی نیز با اشاره به اینكه تاكنون 156 مدال از قهرمانان در میادین ورزشی و علمی در موزه‌های این آستان در معرض دید عموم گذاشته شده است، ابراز كرد: 3000 مدال دیگر در خزانه‌داری آستان قدس رضوی موجود است.

وی در ادامه به راه‌اندازی تالار مدال‌آوران اشاره كرد و افزود: در این تالار مجموعه مدال‌های اهدا شده به آستان مقدس حضرت رضا(ع) به نمایش گذاشته می‌شود.