طی چند روز گذشته عنوان شد ملی‌پوشان المپیکی وزنه‌برداری که چند وقتی است به‌دلیل اختلاف با کوروش باقری، سرمربی تیم ملی، به‌صورت جداگانه تمرین می‌کنند، قرار است به اردوی تیم ملی بازگردند.

سعید محمدپور، وزنه‌بردار دسته مثبت 94 کیلوگرم که یکی از ملی پوشان المپیکی موردنظر است، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی برنا گفت: حسین رضازاده در زمانی که خودش وزنه می‌زد، مربی اختصاصی داشت. آن‌وقت چه‌طور انتظار دارد ما چنین خواسته‌ای نداشته باشیم!

*بحث بازگشت به اردوی تیم ملی به کجا رسید؟
در جلسه‌ای که با وزیر ورزش و جوانان داشتیم، شرایطمان را به ایشان گفتیم و دکتر  عباسی هم از ما خواستند که به تیم ملی برگردیم و قول مساعد دادند که شرایط درست شود. البته در این جلسه سجاد انوشیروانی و نواب نصیرشلال که در شهرهای خودشان تمرین می‌کنند، حضور نداشتند که قرار شده آن‌ها نیز امروز و فردا به تهران بیایند تا در این خصوص صحبت کنیم و یک تصمیم جمعی بگیریم.

*خودت ازلحاظ فنی در چه شرایطی قرار داری؟
خدا را شکر در وضعیت خوبی قرار دارم. صددرصد آماده نیستم، اما شرایط خوبی دارم و در این مدت با بهداد و کیانوش تمرینات خوبی را در تهران برگزار کرده‌ایم و مشکل خاصی وجود ندارد.

*بحث تغییر تابعیت که مطرح کرده بودی، چه‌قدر صحت داشت؟
من نگفتم می‌خواهم تابعیت کشوری را قبول کنم. گفتم که از دو کشور عربی و یک کشور اروپایی پیشنهاد دارم تا برایشان وزنه بزنم و اگر نتوانیم به تیم ملی برگردیم، به آن‌ها فکر می‌کنم؛ اما باور کنید من دوست ندارم برای کشور دیگری وزنه برنم و اگر مدال طلای المپیک را هم برایشان بگیرم، برایم لذتی ندارد؛ چون 10 سال است که در کشور خودم تلاش کرده‌ام و دوست دارم با پرچم ایران مدال بگیرم.

*حسین رضازاده که اعلام کرده ملی‌پوشان المپیکی هر موقع بخواهند می‌توانند به اردوی تیم ملی برگردند؟
ما مشکل دعوت شدن به اردوی تیم ملی را که نداشتیم. مشکل ما با آقای باقری بود که گفتیم می‌خواهیم در تیم ملی یک مربی اختصاصی داشته باشیم. 

* در طول این مدت با رضازاده صحبت کرده‌اید؟
اتفاقاً در جلسه‌ای که با وزیر داشتیم، آقای رضازاده هم بودند، اما گفتند که ما باید زیر نظر باقری کار کنیم. ما خواسته زیادی نداریم. در خیلی از تیم‌های دنیا، وزنه‌برداران دو مربی دارند. خود آقای رضازاده زمانی که وزنه می‌زد مربی اختصاصی داشت و زیر نظر همین کوروش باقری کار می‌کرد و گفت اگر باقری نباشد، قول مدال نمی‌دهم. آن وقت چطور خواسته ما را قبول نمی‌کند؟!

*روی مربی خاصی نظر دارید؟
نه مربی خاصی را در نظر نداریم؛ فقط گفته‌ایم که مربی جداگانه می‌خواهیم که به ما تمرین دهد. آقای باقری هم می‌خواهد به‌عنوان سرمربی حضور داشته باشد.

با این شرایط، فکر می‌کنی در مسابقات جهانی وزنه بزنی؟
فعلاً هیچ چیزی را نمی‌شود پیش‌بینی کرد و باید دید چه تصمیماتی گرفته می‌شود.