علی مرادی دبیرکل کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا یکی از مدیران خوشنام و بین المللی ورزش ایران است که در تمام این سال ها توانسته کرسی رفیع و مهم خود را در تشکیلات وزنه‌برداری آسیا و جهان حفظ کرده و البته با استفاده از ارتباطات و نفوذ خود در مجامع بین المللی همیشه صاحب رای و نظر باشد. مرادی در آخرین موفقیت خود توانست در کنگره فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به عضویت کمیسیون هماهنگی کنفدراسیون‌ها در آمد.
 
علی مرادی در مصاحبه با خبرنگار برنا گفت: بعد از سابقات المپیک لندن و با توجه اقبال عمومی و استقبال گسترده ها کشورها از رقابت های وزنه برداری، IOC به وزنه برداری نگاه خریدارانه تری داشت و وزنه برداری را ارتقا درجه داد و از گروه B به گروه C ارتقا داد. با توجه به اینکه از جمع 15 مدال طلای وزنه برداری در المپیک، 13 مدال طلا به قاره آسیا رسید برای همین تصمیم گرفته شد تا از قاره آسیا فردی به عضویت کمیسیون هماهنگی کنفدراسیون‌ها در بیاید. هیات رییسه فدراسیون جهانی وزنه‌برداری عضویت من در کمیسیون هماهنگی کنفدراسیون‌ها را به رای گذاشت که این موضوع تصویب شد و پس از آن در کنگره فدراسیون جهانی آن را مطرح کردند. البته قبلا این موضوع را به من اطلاع داده بودند که بر اساس آن نیز دعوت شدم، اما آن را رسانه‌ای نکردم تا مورد تایید قرار بگیرد. فردا و پس فردا هم جلسات اجرایی کمیسیون هماهنگی کنفدراسیون‌ها برگزار خواهد شد. 

وی درباره کار این کمیسیون نیز، بیان کرد: رییس کمیسیون هماهنگی کنفدراسیون‌ها تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) است و دبیرکل کنفدراسیون‌ها نیز عضو آن هستند. این کمیسیون نقش هماهنگ کننده میان اره های مختلف را دارد و  از این پس موارد، تصمیمات و پیشنهاداتی که قاره‌ها در جهت ارتقا سطح وزنه‌برداری جهان دارند از طریق کمیسیون مطرح می‌شود و رییس کمیسیون موارد مدنظر را به هیات رییسه می‌دهد و آنها موارد را تصویب می‌کنند. 

مرادی درخصوص برنامه هایش در این پست گفت:  من خودم پیشنهاداتی را آورده‌ام که در جلسه آنها را در حضور اعضای کمیسیون مطرح فراهم کرد. یکی از این پیشنهادات که از طریق قاره آسیا مطرح می‌شود، برگزاری مسابقات اینترکنتینانتال است که نماینده هر قاره در این رقابت‌ها مشارکت داشته و یکی از مراحل امتیازدهی برای راهیابی به المپیک‌های بعدی نیز می‌تواند باشد. یکی دیگر ازبرنامه های من بسط و گسترش این رشته ورزشی در سطح مدارس سراسر قاره ها و به نوعی ایجاد آکادمی این رشته است که بسته به ظرفیت  میزان علاقه و استعداد کشرهای مختلف برای تاسیس آن در سراسر دنیاقدام خواهیم کرد. البته داریم بر روی آن برنامه‌ریزی می‌کنیم و آن را در جلسه اجرایی کمیسیون هماهنگی کنفدراسیون‌ها مطرح خواهیم کرد.

دبیرکل کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا درباره بحث‌هایی دیگر که در کنگره جهانی وزنه‌برداری مطرح شد، گفت: در کنگره جهانی وزنه‌برداری در مورد بحث آنتی دوپینگ صحبت شد و قرار است مقررات سفت و سخت‌تری شکل بگیرد به طوری که اگر کشورها بیشتر از تعداد متعارف نمونه دوپینگ داشته باشند یک سال، دو سال و یا حتی تا چهار سال محروم می‌شوند. محرومیت آنها به صورت جرایم نقدی نیز خواهد بود که اگر جرایم نقدی خود را در مدت شش ماه پرداخت نکنند علاوه بر محرومیت ورزشکاران، کادر فنی تیم ملی آن کشورها نیز از حضور در کلیه مسابقات محروم خواهند شد. همچنین با توجه به این که در سال 2014 مسابقات قهرمانی جوانان جهان در کازان روسیه، بازی‌های المپیک نوجوانان جهان در نانجینگ چین و قهرمانی بزرگسالان جهان در قزاقستان برگزار می‌شود، نمایندگان کشورهای برگزار کننده رقابت‌ها گزارش‌هایی ارائه دادند. در سال 2015 بازی‌های دانشجویان جهان در چیانگ‌ مای تایلند و قهرمانی بزرگسالان جهان در هیوستون آمریکا برگزار می‌شود، در سال 2016 نیز بازی‌های المپیک برزیل را پیش‌رو داریم که نمایندگان میزبان‌ این رقابت‌ها نیز گزارش‌هایی را از عملکرد و برنامه‌های خود ارائه دادند.

مرادی در پایان حمایت خود را از دکتر صالحی امیری به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان کرد و افزود: دکتر صالحی امیری در همین مدت کوتاه اقدامات و تصمیمات مفید و مهمی برای حوزه ورزش و  جوانان داشته و امیدوارم که مجلس نیز با رای اعتماد به ایشان فضا را برای پشبرد برنامه های استراتژیک دکتر صالحی امیری و پیشرفت و بالندگی هر چه بیشتر ورزش فراهم سازد.