به گزارش سرویس ورزشی برنا، در دیدار فینال وزن 125 کیلوگرم طاها اکگول دارنده مدال برنز جهان در کمتر از 2 دقیقه با نتیجه 10 بر صفر از سد آلن خوگایف از روسیه گذشت و صاحب مدال طلا شد. در این وزن الکساندر خوتسانویسکی از اوکراین و دانیل لیگتی از مجارستان مشترکا سوم شدند.

از حوادث مهم این وزن می توان به شکست داوید مودزمانشویلی نفر دوم المپیک لندن مقابل آلن خوگایف از روسیه در مرحله نیمه نهایی و دانیل لیگتی در دیدار رده بندی اشاره کرد. همچنین شکست جمال الدین ماگموداف از آذربایجان در دور نخست مقابل میهالی از لیتوانی با نتیجه 10 بر صفر از دیدار نتایج مهم دیدارهای این وزن بود. در این وزن 16 کشتی گیر حضور داشتند.

در دیدار پایانی وزن 74 کیلوگرم انور گودیف از روسیه با نتیجه 5 بر 3 از سد جبرئیل حسن اف از آذربایجان گذشت و قهرمان شد. در این وزن سونر دیمیرتاس از ترکیه و کریستین بزوزوسکی از لهستان مشترکا سوم شدند.

شکست علی شعبان اف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس مقابل انورگودیف از روسیه در مرحله نیمه نهایی و بزوزوسکی از لهستان در دیدار رده بندی از حوادث دیدارهای این وزن بود. شکست کریل ترزیف نفر سوم المپیک از بلغارستان مقابل دیمیرتاس از ترکیه و پیروزی بزوزوسکی از لهستان برابر جاکوب ماکاراشویلی از گرجستان از دیدار نتایج مهم این وزن بود که در آن 16 کشتی گیر حضور داشتند.

در روز سوم این رقابت ها در مسابقات زنان در وزن 55 کیلوگرم سوفیا ماتسون از سوئد و در وزن 69 کیلوگرم ناتالیا وروویبا از روسیه قهرمان شدند.

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی اروپا امروز با رقابت های وزن های 70 و 86 کیلوگرم به پایان می رسد. در رقابت های سایر اوزان ولادمیر خنچیگاشویلی از گرجستان در وزن 57 کیلوگرم، علی حاجی یف از آذربایجان در وزن 61 کیلوگرم، ماگمود قربان علی یف از روسیه در وزن 65 کیلوگرم و عبدالسلام گادیسوف از روسیه در وزن 97 کیلوگرم در روزهای گذشته به مقام قهرمانی رسیده اند.