حسن بابک مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی این روزها به شدت سرگرم آماده سازی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور موفق در رقابت های جام جهانی تهران است.

بابک در گفتگوی اختصاصی با برنا درباره شرایط این روزهای تیم ملی کشتی فرنگی گفت: خوشبختانه شرایط خوبی در تیم ملی حاکم است و بچه ها تمرینات خود را به طور جدی و منظم انجام می دهند تا بهترین نتیجه را در جام جهانی بگیریم.
 
بعد از کناره گیری محمد بنا از تیم ملی ناصر نوربخش به عنوان مربی ارشد این تیم انتخاب شد اما دستیاران نوربخش معرفی نشدند. بابک در گفتگو با برنا برای اولین بار از دستیاران نوربخش و مربیان جدید تیم ملی پرده برداری می کند: برادر کوچک آقای اسفندیاری یعنی مهرداد در کنار تیم ملی است. سعید شیرزاد مربی سازنده مازندرانی نیز در کار فنی حضور دارد. آقای نوربخش هم هست و من هم نظارت می کنم و با همین ترکیب در جام جهانی حضور پیدا خواهیم کرد.

غیبت 6 کشتی گیر المپیکی ایران در اردو یکی از علامت سئوال های پررنگ این تیم است که هنوز برطرف نشده وبا وجود آغاز دوباره تمرینات این نفرات در اردو حضور پیدا نکرده اند. بابک در این باره گفت: واقعیت امر این است که این ملی پوشان غایب نه به دلیل کسی بلکه به دلیل ناآمادگی و اضافه وزن به اردو نیامده اند. همین آقای قاسم رضایی چند ماه قبل در مسابقات جایزه بزرگ مجارستان باخت یا سعید عبدولی که در آسیا مکانی بهتر اسم پیدا نکرد. شاید تنها فرد آماده از جمع این 6 نفر طالب نعمت پور باشد که احتمالا به اردو بازخواهد گشت. هر چند که هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و ما کماکان منتظر آنها می مانیم. با این وجود هر کدام از آنها که به اردو بیایند، با آغوش باز از آنها استقبال خواهیم کرد. در خانه کشتی رو به همه باز است.

برخی ها اعتقاد دارند که بعد از غیبت 6 فرنگی کار نامدار قهرمان جهان و المپیک، کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی تصمیم گرفته با گشتی گیران جوان و جویای نام و تنها به قصد تجربه اندوزی در این مسابقات شرکت کند و به فکر نتیجه نباشد. بابک با رد این فرضیه گفت: با هر ترکیبی که به میدان برویم، تنها به قهرمانی فکر می کنیم. کشتی گیران جوان ما هم انگیزه فراوانی دارند و قرار نیست در این مسابقات زنگ تفریح باشند. اگر قرار باشد با این تفکر در مسابقات شرکت کنیم، بهتر است تیم ملی را تعطیل کنیم! اما فراموش نکنید که این تیم سوم ما است که در این مسابقات حضور خواهد یافت.
با توجه به شرایط موجود احتمالا بابک را بعد از مدتها در کنار تشک خواهیم دید. او در این باره گفت: خودم کنار تشک می روم و در کنار نوربخش و سایر مربیان کشتی گیران را کوچ خواهم کرد. هر جا که نیاز باشد، از کم دریغ نمی کنم. چرا که پای اعتبار و نام ایران مطرح است و هر چه داریم باید رو کنیم.
 
و پیش بینی بابک از نتیجه فرنگی کاران در جام جهانی: به این تیم امیدوارم و به احتمال 90 درصد قهرمان خواهیم شد. به مردم نوید بدهم که یه هیچ وجه نگران نباشند چون با تیم سوم خودمان هم به گونه ای کشتی می گیریم که همه را خوشحال کنیم.