به گزارش سرویس ورزشی برنا، رقابت های کشتی آزاد جایزه بزرگ فیلا جام حیدر علی اف امروز (جمعه) با حضور 4 نماینده کشورمان در شهر باکو کشور آذربایجان برگزار شد.

در وزن 86 کیلوگرم: احسان لشگری در دور نخست با نتیجه 11- 6 از سد سباستین جزیرزانسکی از لهستان گذشت وی در دور دوم نیز با نتیجه 10 – یک از سد ابراهیم یوسبوف از آذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. لشگری در این مرحله نیز با نتیجه 8- 6 الکساندر گوستیف از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل شامیل کودیا ماگمداف از روسیه 2- صفر شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 74 کیلوگرم مرتضی رضایی در دور اول با نتیجه 7- صفر آندرزج سوکالسکی از لهستان را شکست داد وی در دور دوم با نتیجه 6- 3 از سد اشرف علی اف ازآذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت وی در این مرحله با نتیجه 6- 3 مغلوب جبرئیل حسن اف از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. رضایی در این دیدار با نتیجه 7- صفر از سد گامید دژالیلوف از تاجیکستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 57 کیلوگرم یونس سرمستی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9- 7 مغلوب رستم آمپار از روسیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، سرمستی حذف شد.

در وزن 125 کیلوگرم عبداله قمی در دور نخست با نتیجه 5- 3 مغلوب آلن زاسایف از اوکراین شد و با توجه شکست این کشتی گیر در دور بعد، قمی از دور رقابت ها کنار رفت.