مهدی علیاری موفق شد اولین طلای خود را در رده بزرگسالان کسب کند. علیاری در اینچئون فراتر از انتظار ظاهر شد و طلا گرفت.

مهدی علیاری در گفتگو با خبرنگار ورزشی برنا اظهار کرد: بازیهای آسیایی در سطح بسیار بالایی برگزار شد چون بسیاری از کشورهای آسیایی که در کشتی قدرتمند هستند در مسابقات جهانی شرکت نکردند تا در بازیهای آسیایی با تمام توان حاضر شوند و به همین دلیل بازیها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود. بازیهای آسیایی اینچئون مسابقات از لحاظ کیفی در سطح خوبی برگزار شد، اما از لحاظ کمی شرکت کنندگان زیادی در آن حضور نداشتند. تیم‌های آسیایی در مسابقات جهانی شرکت نکردند تا بتوانند با تمام قوا در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشند.

وی با اشاره به کسب مدال طلا، گفت: خدا را شکر که توانستم نتیجه زحماتم را بگیرم. خو‌شبختا‌نه با برنامه‌ریزی کادر فنی و شناخت خوبی که نسبت به حریفان خودم داشتم توانستم مقتدارنه به مدال طلا برسم.

علیاری درباره ناداوری های رخ داده برای کشتی فرنگی کشورمان، بیان کرد: داوری ها در این رقابت ها بسیار افتضاح بود. اگر ناداوری نبود کشتی فرنگی ایران پنج مدال طلا می گرفت. هر چند کسب دو طلا و پنج برنز نتیجه‌ بسیار خوبی بود.

کشتی گیر تیم ملی فرنگی درباره برنامه بعدی خود گفت: برنامه‌ریزی بلند مدتم برای المپیک برزیل است، اما قبل از آن در مسابقات جهانی 2015 لاس وگاس نیز ان‌شاءالله شرکت می‌کنم و با کسب مدال طلا بار دیگر بتوانم مردم را خوشحال کنم.

او خاطرنشان کرد: خوشحالم که توانستم جواب زحمات کادر فنی و خانواده ام را بدهم. امیدوارم این موفقیت ها ادامه داشته باشد و بتوانم باعث خوشحالی مردم ایران شوم.