به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمد بنا با بیان اینكه برخی موضع‌گیری‌های مربیان درخصوص حقوق و دستمزد مربیان تیم‌های ملی باعث شده است تا وی انگیزه‌ی بالای خود را برای كار كردن و فعالیت در تیم‌های ملی كشتی فرنگی از دست بدهد، گفت: ای كاش این افراد اجازه می‌دادند تا ما در المپیك لندن به موفقیت برسیم بعد ادعایی این‌گونه مسائل را می‌كردند.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی بزرگسالان در این باره اظهار کرد: برخی افراد گذشته را فراموش می‌كنند!؟ ای كاش همین مربیان وضعیت چند سال گذشته‌ كشتی فرنگی ایران را به یاد می‌آوردند كه مربیان و كشتی‌گیران در چه وضعیتی به سر می‌برند! من واقعا پس از اینكه این صحبت‌ها را خواندم بسیار ناراحت شدم؛ چراكه شخصیت مربیان تیم‌های ملی در این مصاحبه تا حد یك كارگر افغانی پایین آمده است.
من از این افراد سئوال می‌كنم كه آیا شخصیت مربیان تیم‌های ملی كشتی فرنگی و یا حتی كشتی آزاد در حد یك كارگر افغانی است؟! این افراد اگر به فكر شخصیت خود نیستند، حداقل به فكر آبروی سایر مربیان باشند و آن‌ها را با خود مقایسه نكنند!

وی افزود: در این 6 ماه گذشته بطور میانگین هم اگر حساب كنیم هریك از مربیان تیم‌های ملی با پاداش‌ها و حقوق ماهیانه‌ای كه گرفته‌اند حداقل در ماه چند میلیون تومان دریافت نموده‌اند، موضوعی كه در سال‌های گذشته به هیچ وجه در كشتی ما وجود نداشته. آیا این است شخصیت پهلوانی و جوانمردی در كشتی؟!

محمد بنا با بیان اینكه وی از روی محمدرضا یزدانی خرم رییس فدراسیون كشتی خجالت می‌كشد كه مربیانش اینگونه در مصاحبه‌های خود موضع‌گیری می‌كنند، تصریح كرد: ای كاش همین افرادی كه در مورد حقوق و دستمزد بیشتر صحبت می‌كنند واقعا به لحاظ مالی مشكل داشتند! نمی‌دانم یا من كه به خاطر عشق به وطن و پرچم كشورم بدون فكر كردن به مادیات، شب و روز در اردوهای تیم‌های ملی به سر می‌برم دیوانه هستم، یا این افراد كه دائما به مادیات و پول فكر می‌كنند و هیچ چیز به جز پول برای آن‌ها اهمیت ندارد.

سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی بزرگسالان در ادامه خاطرنشان كرد: در این چند سالی كه با یزدانی خرم كار می‌كنم انصافا او هیچ وقت به خواسته‌های ما جواب رده نداده است.قبل از بازی‌های آسیایی گوانگجو من با چشم خودم شاهد بودم كه رییس فدراسیون كشتی چطور به دنبال جذب بودجه و گرفتن پول از این طرف و آن طرف بود. موضوع فوتبال یك بحث كاملا جداست. این مربیان ای كاش خود را با مربیان دیگر رشته‌های ورزشی مقایسه می‌كردند.

وی در پایان گفت: واقعا دیگر خسته شده‌ام. به كلی انگیزه‌ خود را برای كار كردن در تیم ملی كشتی فرنگی از دست داده‌ام. ما هنوز به المپیك لندن نرسیده‌ایم؛اما بعضی ها از موفقیت‌های حاصل شده سرمست شده‌اند و این بزرگترین خطر برای كشتی فرنگی ایران است. شخصا معتقدم اگر همین امروز جلوی این بحث را نگیریم، فردا دیگر خیلی دیر است.