تیم کشتی بیمه رازی شهدای جویبار با هدایت غلامرضا محمدی توانست قهرمان اولین دوره رقابت های لیگ جهانی کشتی شود.

غلام محمدی در گفتگو با خبرنگار سرویس ورزشی برنا در خصوص قهرمانی تیمش در لیگ جهانی کشتی اظهار داشت: خدا را شکر می کنم و به جامعه کشتی تبریک می گویم که افتخار دیگری به این رشته اضافه شد و مردم خوشحال شدند.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات لیگ جهانی کشتی به رغم تمام انتقاداتی که من به فدراسیون کشتی دارم، اتفاق خوبی بود. این کار بسیار ارزشمند بود و خوشبختانه فیلا با پیشنهاد ایران موافقت کرد. مسابقات از نظر کمی و کیفی در شرایط بسیار خوبی برگزار شد و بهتر بود که برخی از کشورهای صاحب قدرت مثل گرجستان، روسیه، قزاقستان و ازبکستان هم در این تورنمنت حضور داشته باشند تا مسابقات از لحاظ کیفی مثبت تر شود. با تمام احترامی که برای کشورهای شرکت کننده قایل هستم اما حضور تیم های قوی باعث بالا رفتن کیفیت می شود.

اودر پاسخ به این سوال که آیا ضعف دیگر تیم ها باعث قهرمانی قاطع جویبار شد، هم گفت: این طور نیست. تیم ها ضعیف نبودند بلکه ما تدارک خوبی داشتیم و قوی کار کردیم. در کنار کشتی گیران صاحب نام کشورمان دو کشتی گیر روس هم داشتیم که البته احسان لشکری و کمیل قاسمی هم مصدوم بودند و آنها را در اختیار نداشتیم. تیم هایی مثل آمریکا، چین، قرقیزستان و تیم هایی از کشورمان هم بودند که قدرت زیادی داشتند اما امیدوارم در سال های آینده تیم های قوی تری در مسابقات جهانی شرکت کنند.

وی درباره اینکه کدام کشتی گیر ستاره تیمش بوده است، هم بیان کرد: همه ستاره بودند و فوق العاده کار کردند. مهدی تقوی بعد از بی مهری که به او شد بازگشت قدرتمندانه ای داشت و فقط می تواند در آینده به کشتی کشورمان کمک کند. 

او درباره میزبانی ضعیف مسابقات جهانی در کشورمان گفت: متاسفانه گنجایش سالن بسیار کم بود و این موضوع دردسر زیادی برای اصحاب رسانه و تماشاگران ایجاد کرد. حق جویبار به عنوان یک شهر قهرمان پرور داشتن یک سالن 10 هزار نفری است. اگر سالن بزرگتر بود فقط می شد میزبانی بهتری داشت. متاسفانه سالن بسیار شلوغ بود و همهمه زیادی ایجاد شد که قابل کنترل نبود. امیدوارم اگر مسابقات سال آینده هم در ایران برگزار شد شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.