مرحله جدید اردوی مشترک تیم های ملی کشتی فرنگی جوانان و بزرگسالان از ابتدای در خانه کشتی شماره یک تهران آغاز شده است. تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان خود را برای جام جهانی 2015 تهران آماده می کند. تیم جوانان هم آوردگاه های مهمی پیش رو دارد که به نوعی می توان گفت آزمونی است برای سنجش عیار کادر فنی منتخب فدراسیون.

سیم خواه در ابتدا درباره بازگشت دوباره اش به تیم های ملی و این بار تیم جوانان به خبرنگار ورزشی برنا گفت: بعد از اتفاقات تیم ملی بزرگسالان مدتی از مربیگری به دلیل برخی خواسته های شخصی خودم دور بودم، اما با مساعدت آقای بابک و جلسه های مشترکی که با ایشان پیش از قبول مسئولیت داشتم، مشکلات برطرف شد و تصمیم به بازگشت گرفتم.

او درباره شروع اردوها گفت: دو مرحله از اردوها شروع شده که به نسبت اردو بسیار خوبی داشتیم و همه شرایط مهیا است و کشتی گیران در وضعیت خوبی قرار دارند و در حال برنامه ریزی برای شروع مرحله سوم اردوها هستیم که مشترک با بزرگسالان است.

سیم خواه با اشاره به نتایجی که در چند سال گذشته به دست آمده است، اظهار کرد: نمی توانیم در مورد کشتی جوانان و نوجوانان پیش بینی کنیم. به این دلیل که در کشور ما متاسفانه هم مردم و هم مسولین فقط به نتیجه فکر می کنند، اما اساس کاری و وجودی تیم های پایه بیشتر کار آموزشی است. ضمن آن که شرایط برگزاری اردو و هماهنگی مربیان و ورزشکاران مسایلی هستند که می توانند بهترین نتیجه را بگیرند. وظیفه کادر فنی تیم های پایه این است که از نتیجه فراتر برود. در این ورزش ها پیش بینی نداریم، چون معیاری وجود ندارد. درباره نوجوانی که از شهر خودش می آید و قهرمان می شود ما پیشینه ای نداریم، اما در بزرگسالان کارنامه همه کشتی گیران مشخص است. کشتی گیری مانند سوریان و رضایی عملکردشان برای ما مشخص است. به همین دلیل راحت تر می توانیم پیش بینی کنیم.

رضا سیم خواه سرمربی فرنگی کاران درباره برنامه کشتی گیران گفت: برنامه ریزی ما در دور جدید تمرینات تیم ملی جوانان کشتی فرنگی قهرمانی و موفقیت در همه جبهه هاست. هدفمان قهرمانی آسیایی و جهانی است که بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

نایب قهرمان سابق فرنگی جهان درباره تعامل با تیم ملی بزرگسالان گفت: تیم ملی جوانان پشتوانه تیم بزرگسالان است و از همین رو هماهنگی و تعامل میان این دو تیم ضروری است. در جلسه ای که با آقای پازاج داشتیم در مورد اردوی مشترک بزرگسالان به نتایج خوبی رسیدیم و منتظر عملکرد کشتی گیران خوب کشتی گیران هستیم.

سیم خواه از هماهنگی کادر فنی تیم های بزرگسالان و جوانان هم ابراز رضایت کرد و ادامه داد: در حال حاضر مهم ترین دلیل برای ادامه ی همکاری مساله هماهنگی با آقای بابک و پازاج است که اگر این هماهنگی نبود، کار مانند گذشته برای من سخت می شد، اما امروز ما خودمان را جزو کادر بزرگسالان می دانیم و می توانیم بگوییم از هم جدا نیستیم. این اولین بار است که در تاریخ کشتی ایران چنین هماهنگی بین دو تیم ملی صورت گرفته در نهایت از این شرایط تیم جوانان ما سود خواهد برد.

سرمربی تیم ایران در رقابت های قهرمانی 2007 جهان در باکو در مورد فرنگی کاران حاضر در اردو و کشف پدیده جدید در تیم ملی گفت: در مرحله شناسایی هستیم و کشتی گیران ما استعدادهای قابل قبولی دارند و در حال حاضر انتخابی مرحله دوم صورت گرفته و عده ای از کشتی گیران را شناسایی کردیم.