به گزارش سرویس ورزشی برنا، سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی کشتی فرنگی که از صبح روز پنج شنبه در سالن امام خمینی (ره) کرمانشاه آغاز شده بود با قهرمانی بشیر باباجان زاده در وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی به پایان رسید. در همین راستا سراغ باباجان زاده رفتیم و دقایقی با او گپ زدیم:

*ابتدا می‌خواستیم درباره سطح این دوره از مسابقات کشتی فرنگی جام تختی بپرسیم؟
کشورهای مختلفی در این دوره از مسابقات حضور به هم رساندند و این دوره از رقابت ها در حد نسبتا قابل قبولی برگزار شد.

*از عملکرد خودت در جام تختی رضایت داری؟
در آمادگی صد در صدی نبودم اما به هر حال توانستم مدال طلا را به دست بیاورم که همین مساله برایم بسیار مهم بود.

*سخت‌ترین کشتی خود را مقابل کدام حریف گرفتی؟
همه حریفان سخت کوش بودند و با بدنی ساخته و پرداخته پای به این مسابقات گذاشته بودند اما به نظرم کشتی فینال کمی سخت تر بود.

*اما با نتیجه دو بر یک مقابل امیر قاسمی منجزی برنده شدی؟
بله، خدا را شکر می کنم که توانستم به عنوان قهرمانی برسم و البته امیر قاسمی هم خیلی خوب کشتی گرفت و تا آخر مسابقه پا پس نکشید.

*شاید مهم ترین اتفاق را بعد از قهرمانی رقم زدی. چه شد که در شهر مرحوم بابک قربانی روی تشک رفتی؟
می خواستم در شهر بابک یعنی کرمانشاه به همه بگویم که او را فراموش نکردیم. بابک قربانی ستاره ای در حال ظهور و رشد بود که خیلی زود از میان ما رفت و وظیفه خود دانستم یادش را به این شکل گرامی بداریم.

*خیلی حیف شد. بابک قربانی می‌توانست به مدال طلای جهان هم برسد. نظری نداری؟
صد در صد. بابک قربانی یک نابغه بود. او قهرمان جوانان جهان، قهرمان آسیا، جام یادگار امام، جایزه بزرگ باکو، جام جهانی و بازی های آسیا را به دست آورده بود و خیلی حیف شد که ... (لحظه ای سکوت می کند)

*هر میدانی پای می‌گذاشت با طلا بر می‌گشت...
دقیقا، متاسفانه یک اتفاق تلخ مسیر زندگی بابک قربانی را به طور کل عوض کرد. او به همراه برادرش محمد برای تفریح و شکار به ارتفاعات کرمانشاه رفته بود که به طور اتفاقی با جوانی درگیر می شود و طرف را ناخواسته به قتل می رساند .... خیلی ها تلاش کردند از خانواده مقتول رضایت بگیرند اما نشد تا کشتی فرنگی یکی از نوابغ خود را از دست بدهد. خدا رحمتش کند. من چند سال با او در تیم ملی بودم و می دانستم پسر بسیار خوب و با معرفتی است. خیلی حیف شد.

*بسیار خوب، بشیر باباجان‌زاده شروعی طوفانی در کشتی فرنگی ایران داشت اما به یکباره افت کرد و ... دلیل آن چه بود؟
نمی خواهم به گذشته برگردم. اتفاقاتی افتاد که مرا تا حدودی دلسرد کرد اما به هر شکل هر چه بود گذشت ... شما از این به بعد با بشیر باباجان زاده دیگری روبرو خواهید بود.

*یعنی این باباجان‌زاده می‌تواند رضا کایالپ ترک و میلیان لوپز کوبایی را شکست بدهد؟!
(می خندد) تمام تلاش خود را انجام می دهم. تمرینات بیشتری را با جدیت دنبال می کنم و باقی اش دیگر دست خداست.

*بسیار خوب، در پایان حرف خاصی نداری؟
از شما سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار من قرار دادید. ان شاء اله بتوانم با کمک مربیان و تلاش بیشتر خودم انتظارات کشتی دوستان را در مسابقات آتی برآورده کنم.