به گزارش سرویس ورزشی برنا، تا چند روز دیگر رقابت های انتخابی درون اردویی، همچون سال های گذشته برای مشخص شدن نفرات اعزامی به مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا برگزارخواهد شد.

غلامرضا محمدی در این باره گفت: در مورد چهار وزن باقی مانده هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم و پس بررسی تمامی جوانب و شرایط کلی کشتی گیران ترکیب تیم ملی در رقابتهای آسیایی ازبکستان را در اردیبهشت ماه اعلام می کنیم.

دارنده دو مدال نقره جهان ادامه داد: در انتخاب ملی پوشان اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا، مهمترین فاکتورها جوانی و آینده دار بودن و از طرف دیگر داشتن آمادگی کافی برای حضور در این مسابقات است.

محمدی تصریح کرد: برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا سه مرحله اردو در برنامه داریم که مرحله اول و دوم به تمرینات استقامتی و قدرتی اختصاص دارد و در مرحله پایانی تمرینات تخصصی را برای نفرات اعزامی به رقابتهای آسیایی در برنامه داریم.

وی تاکید کرد: برای شرکت در رقابتهای جهانی ترکیه دو مرحله مسابقه انتخابی را پیش رو داریم مرحله اول مسابقات در اردییهشت ماه و مرحله نهایی 7 و 8 تیرماه برگزار خواهد شد که حضور تمامی مدعیان در این رقابتها الزامی است.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت:برای پیشرفت کشتی و بالا بردن سطح جام شهید شیرودی که 22 و 23 اردیبهشت ماه در تنکابن برگزار می شود پیشنهاد داداه ایم که مرحله اول مسابقات انتخابی همزمان با این مسابقات انجام شود که پس از قطعی شدن این موضوع اسامی نفرات واجد شرایط شرکت در این مسابقات را نیز به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد.

محمدی در پایان خاطر نشان کرد: امسال مهمترین مسابقه پیش روی ما رقابتهای قهرمانی جهان در استانبول ترکیه است و به همین دلیل باید با بهترین ترکیب راهی این رویداد شویم تا بتوانیم سهمیه های حضور در المپیک لندن را کسب کنیم.