به گزارش سرویس ورزشی برنا، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا تا ساعاتی دیگر به میزبانی شهر تاشکند ازبکستان برگزار می شود.
 
کشتی گیران سرشناسی در برخی از اوزان این دوره از مسابقات حضور دارند.

وزن 55 و 84 کیلوگرم دو وزنی هستند که کشتی گیران نامداری را در دل خود جای داده اند.

در وزن 55 کیلوگرم "یاسوهیرو اینابا" نفر سوم مسابقات جهانی مسکو از ژاپن حضور دارد. او با یاسر حید گلی نژاد نماینده کشورمان در صورت پیروزی بر رقبا روبرو خواهد شد.

در طرف دیگر جدول هم "یانگ کیونگ ایل" قهرمان سال 2009 جهان قرار دارد. در وزن نخست 16 کشتی گیر وزن کشی کرده است.

در وزن 60 کیلوگرم "بازار بازارگوریف" از قرقیزستان که نشان برنز مسابقات جهانی را در کارنامه دارد به میدان خواهد رفت.
نماینده کشورمان در این وزن مصطفی آقاجانی است. جالب اینکه برخلاف شایعات "دلشاد منصوراف" کشتی گیر سرشناس ازبک ها در این مسابقات حضور نیافته است. ابتدا گفته می شد احتمالا منصوراف در وزن 55 کیلوگرم یا 60 کیلوگرم وارد مسابقات خواهد شد؛ اما با انجام مراسم وزن کشی مشخص شد که قهرمان جهان در این دوره از مسابقات که به میزبانی کشورش برگزار می شود، شرکت نمی کند.

در وزن 66 کیلوگرم که مصطفی حسین خوانی پدیده این روزهای کشتی کشورمان شرکت دارد کشتی گیر سرشناسی که دارای مدال جهانی باشد حضور ندارد.
ازبک ها هم که گفته می شد از یک کشتی گیر روسی در این وزن استفاده خواهند کرد با "اختیار نوروزوف" همان یار قدیمی خود در مسابقات شرکت خواهند کرد.

مرتضی رضایی قلعه نماینده وزن 74 کیلوگرم کشورمان خواهد بود. در این وزن کشتی گیر عنوان‌داری دیده نمی شود و این می تواند فرصت خوبی برای نماینده کشورمان باشد تا نتیجه قابل قبولی از این دوره از مسابقات کسب کند.

وزن 84 کیلوگرم یکی از اوزان سطح بالای این دوره از مسابقات خواهد بود. احسان امینی نماینده کشورمان در وزن پنجم ابتدا با نماینده چین مصاف خواهد داد و در صورت پیروزی باید با "زائوربک سوخیف" دارنده دو نشان طلا و نقره جهان مبارزه کند.
"عبدالسلام‌اف" نایب قهرمان مسابقات جهانی پکن و پیکارهای جهانی باکو نیز در این وزن حضور دارد.

لازم به یادآوری است، نماینده اوزان 96 و 120 کیلوگرم کشورمان امروز در مراسم وزن کشی شرکت کرده و فردا بر روی تشک مسابقات حاضر می شوند.