به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمد عباسی سرپرست وزارت ورزش و امور جوانان در دیدار مسوولان فدراسیون و اعضای تیم جوانان وزنه برداری با اشاره به قهرمانی این تیم در رقابت های جهانی گفت: این پیروزی بزرگ و بی سابقه كه در ایام مبارك شعبانیه به‌دست‌آمد، باعث شادی دل مردم و رهبر بزرگوار و عزیزمان شد و من از این بابت صمیمانه از شما تشکر می کنم.
 
عباسی با اشاره به اینكه این موفقیت در سایه همدلی، پشتكار و همكاری تك تك اعضای تیم، مربیان و مسوولان فدراسیون حاصل شد، اظهار داشت: قرار گرفتن 6 نفر از تیم 8 نفره بر روی سكوهای قهرمانی موفقیت بزرگی است، اما از نگاه ما تمامی نفرات اعزامی قهرمان هستند؛ چه آنهایی كه روی سكو رفتند و چه آن دو عزیزی كه موفق به كسب مدال نشدند. به هر حال تلاش آنها و امتیازاتی كه بدست آوردند تاثیر بسزا و مستقیم در كسب عنوان اولی تیم ایران در این رقابت ها داشت.
 
وی در ادامه گفت: شما قهرمانان باید خودتان را سرآغاز یک حرکت بزرگ بدانید؛ چرا که این موفقیت شما را الگویی برای جوانان پرشمار ایران اسلامی و حتی سایر کشورهای مسلمان قرار داده است.
 
عباسی با تاكید بر اینكه كسب موفقیت در عرصه های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی باعث تقویت خودباوری جوانان كشورمان می شود، تصریح كرد: استراتژی مسوولان وزارت ورزش و امور جوانان دستیابی به موفقیت های دائمی است، نه مقطعی و این هدف زمانی محقق می شود كه بتوان از تمام سرمایه و امكانات موجود بهره گرفت.
 
سرپرست وزارت ورزش و امور جوانان با اشاره به اینكه ورزش باعث نشاط و سلامت جامعه می شود، گفت: توجه به بعد قهرمانی ورزش نباید باعث بی توجهی به همگانی ورزش گردد. برای رسیدن به قله های قهرمانی باید از دامنه عبور كنیم كه این دامنه همان ورزش همگانی است.

وی افزود: اساس كار توجه بر ورزش در استان ها است؛ زیرا استان ها محلی بهتر برای استعدادیابی می باشد. استعدادیابی در تمام رشته ها باید با مكانیزمی علمی به صورت جدی پیگیری شود.
 
عباسی با تاكید بر گستردگی وظایف وزارت ورزش و امور جوانان گفت: باید سرعت حركت مان را طوری تنظیم كنیم كه از قافله پیشرفت عقب نمانیم. بسنده كردن به موفقیت های قبلی باعث ركود می شود.
 
وی اظهار داشت: خوشبختانه جوانان ایرانی بواسطه غیرت، انگیزه، نبوغ و استعدادهای بیكرانی كه دارند نشان دادند كه در صورت توجه و حمایت می توانند در عرصه های مختلف موفق و سرآمد باشند. البته در این راه تعامل و همكاری همه نهادهای سازمان ها و وزارتخانه مرتبط لازم و ضروری است.
سرپرست وزارت ورزش و امور جوانان گفت: دغدغه اصلی مسوولین نظام مقدس جمهوری اسلامی رفع نیازهای جوانان و پیشرفت آنهاست گستردگی كار نباید سبب شود بخشی از امور به جوانان مقفول بماند.
 
سرپرست وزارت ورزش و امور جوانان در دیدار با ملی پوشان جوان وزنه برداری علاوه بر پاداشهایی که در آیین نامه پاداش قهرمانان مقرر شده است ، به مناسبت ایام مبارک شعبانیه یک سفر حج عمره به همراه خانواده برای تشویق این ورزشكاران به هر یك اهدا نمود.
 
در این جلسه حسین رضازاده، رییس فدراسیون وزنه برداری گزارشی از نحوه آماده سازی و عملكرد تیم اعزامی جوانان به مسابقات جهانی ارائه داد و گفت: برای رسیدن به این موفقیت ملی پوشان جوان اردوهای مختلفی را سپری کردند و چندین ماه به صورت شبانه روزی تمرین کردند. در کنار این زحمت وزنه برداران، تلاش های کادر فنی و دست اندرکاران فدراسیون هم مزید به علت شد تا به لطف خداوند بتوانیم برای اولین بار بر سکوی قهرمانی جهان بایستیم.
 
رضازاده با ابراز امیدواری براینکه روند موفقیت وزنه برداران در مسابقات جهانی 2011 كه آبان ماه در پاریس برگزار می شود و همچنین المپیك لندن تدوام پیدا كند ادامه داد: مطمئنا این جوانان با حمایت های مسوولان نظام به خصوص شما که در راس وزارت ورزش و جوانان قرار دارید، می تواند با کسب سهمیه کامل حضور در المپیک 2012 لندن، در المپیک هم شگفتی ساز باشد و بار دیگر دل مردم و رهبر معظم انقلاب را شاد کند.