به گزارش سرویس ورزشی برنا، در فاصله 4 ماه تا آغاز رقابت های وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان و انتخابی المپیک 2012 لندن، سرمربی تیم ملی با کشیدن خط قرمز روی نام یاسین باقری و کیا قدمی که نتوانستند در مسابقات جوانان جهان صاحب مدال شوند، 16 نفر را برای حضور در دور جدید تمرینات تیم ملی به اردو دعوت کرد که در این میان از سجاد بهروزی و نواب نصیرشلال می توان به عنوان نفرات جدید یاد کرد.

مجید عسگری، جابر بهروزی، کیانوش رستمی، سعید محمدپور، بهادر مولایی و علیرضا کاظمی نژاد 6 ملی پوش مدال آور ایران در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان، در کنار مرتضی رضاییان، اصغر ابراهیمی، محمدرضا براری، رضا عاشوری زاده، میلاد رستگار، عماد باقری، احد سنجابی، سجاد بهروزی، نواب نصیرشلال و بهداد سلیمی 16 وزنه برداری هستند که باید عصر روز جمعه 24 تیر ماه با حضور در کمپ تیم های خود را به کوروش باقری سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان معرفی کنند.

دور جدید تمرینات این تیم از روز شنبه 25 تیر ماه آغاز می‌شود و کادر فنی در تلاش است تا با تدارک یک اردوی سطح ارتفاع در استان زنجان به صورت جدی کار آماده‌سازی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان را از سر بگیرد.

کوروش باقری سرمربی تیم ملی وزنه برداری پس از اعلام فهرست جدید گفت: از جمع این 16 وزنه بردار 4 نفر ظرف 3 هفته آینده خط خواهند خورد؛ چراکه موظفیم لیست نهایی 12 نفره خود را حداکثر تا تاریخ 12 مرداد برای فدراسیون جهانی وزنه برداری ارسال کنیم.

وی با تاکید دوباره بر این موضوع که لیست نهایی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان روز 12 مرداد بسته خواهد شد و پس از آن نمی توان هیچ وزنه بردار جدیدی را جهت حضور در اردو و شرکت در مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان دعوت نمود، خاطرنشان کرد: این هشداری است برای کسانی که نامشان در لیست 16 نفر تیم ملی نیست، اما خود را مدعی پوشیدن دوبنده تیم ملی می دانند. اگر وزنه برداری هست که خود را شایسته حضور در اردوی تیم ملی می داند، با در نظر گرفتن این موضوع که باید آمادگی دادن تست دوپینگ را داشته باشد، خود را به کادر فنی معرفی کند؛ چراکه در غیر اینصورت پس از تاریخ 12 مرداد و اعلام لیست 12 نفره تیم ملی، ما فقط اجازه داریم 4 وزنه بردار اضافی را خط بزنیم و نفر جدید به تیم اضافه نخواهد شد. به عبارتی درهای تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان 12 مرداد بسته خواهد شد.
 
باقری در پایان با اشاره به برنامه های تمرینی تیم ملی در این 3 هفته باقی مانده تا زمان اعلام لیست 12 نفره گفت: دور جدید تمرینات از روز شنبه 25 تیر ماه آغاز خواهد شد و ما در نظر داریم پس از یک هفته تمرین در تهران، یک اردوی دو هفته ای را در استان زنجان برگزار کنیم. با توجه به اینکه در این 3 هفته باید 4 وزنه بردار از تیم ملی کنار بروند، طوری برنامه ریزی می کنیم که در اواسط تمرینات از وزنه برداران حاضر در اردو رکوردگیری شود تا آنهایی که شایسته تر هستند، در فهرست 12 نفره باقی بمانند.