سرویس ورزشی برنا

کسب مدال در سنگین وزن کار آسانی نیست. موفق ترین سنگین وزن کشتی آزاد ایران علیرضا رضایی بود که نایب قهرمان المپیک شد. او حالا سرمربیگری تیم جوانان ایران را بر عهده دارد و بی تردید هدایت وی تاثیر زیادی در موفقیت سنگین وزن این تیم -که چند روز پیش در پیکارهای جهانی صاحب مدال طلا شد-داشته است.

طلای جابر صادق زاده در وزن 120 کیلوگرم-که با غلبه بر "وو" از چین، "حمزه اوزکاردنیز" از ترکیه، "گورای حمدیف" از بلغارستان و "تدور ابانویدزه" از گرجستان به دست آمد-طلای 24 عیار بود.

در واقع بعد از اینکه محمدرضا آذرشکیب دو بار به فینال جوانان جهان رسید و هر دو بار با شکست در برابر بلال ماخوف و بختیار احمداف نمایندگان روسیه از رسیدن به مدال طلا باز ماند تا با نشان نقره به کار خود پایان دهد، جابر صادق زاده با قهرمان شدن در  این پیکارها کاری کرد کارستان!

بعد از آذرشکیب دیگر جوانان سنگین وزن ایران نتوانسته بودند در مسابقات جهانی عملکرد مطلوبی داشته باشند و این در حالی بود که برندگان آذرشکیب در فینال جهانی در ادامه قهرمان جهان و المپیک شدند تا همواره این سوال مطرح شود که چرا ماخوف و احمداف دو نماینده روسیه که در فینال جوانان جهان با نماینده کشورمان مبارزه کردند با شرایطی مواجه شدند که بتوانند از سکوی مسابقات جهانی و المپیک بالا بردند اما این امکان هیچ وقت برای آذرشکیب ایجاد نشد؟

از صادق‌زاده می توان به عنوان مهره گمشده ای کشتی ایران یاد کرد که این روزها در اختیار کادر فنی است و مربیان می توانند از نیروی جوانی و انگیزه بالای این آزادکار جوان نهایت استفاده را برده و این کشتی گیر قائمشهری را تبدیل به "بلال ماخوف" یا "بختیار احمداف" ی برای کشتی کشورمان کنند.
 
صادق زاده بدون اینکه امتیازی به رقبای خود بدهد صاحب مدال طلا شد. همین موضوع نشان می دهد که آزادکار سنگین وزن کشورمان توانایی تکرار این موفقیت در رده سنی بزرگسالان را دارد، البته به شرطی که مربیان تیم ملی این فرصت را در اختیار او قرار دهند.