به گزارش سرویس ورزشی برنا، کوروش باقری در این باره گفت: با توجه به اینکه جام نامجو فرصت خوبی برای راهیابی به اردوی تیم ملی وزنه برداری بود، انتظار داشتم رکوردهای بهتری را در این مسابقات شاهد باشیم. البته تلاش برخی وزنه برداران قابل تقدیر بود و باعث شد کادر فنی از میان آنها 4 وزنه بردار را به اردوی تیم ملی دعوت کند.

کشیدن خط قرمز روی نام سجاد و جابر بهروزی که اولی در مسابقات جهانی پاریس و دومی در مسابقات جهانی جوانان در ترکیب تیم ملی حضور داشتند، از تصمیمات مهم کادر فنی بود. باقری در این باره گفت: من قبل از جام نامجو گفته بودم از 3 وزنه برداری که در دسته 69 کیلوگرم حضور دارند، یک یا دو نفر خط خواهند خورد. متاسفانه سجاد و جابر عملکرد خوبی نداشتند و در رقابت با مرتضی رضائیان و سید مهدی پانزوان شکست خوردند. البته از نظر من سجاد بهروزی هنوز هم شانس حضور در اردو را دارد، اما باید تغییراتی در تفکراتش ایجاد شود.

باقری در پاسخ به این سوال که چرا نام قهرمانان 5 وزن جام نامجو در فهرست جدید تیم ملی دیده نمی شود؟ اظهار داشت: در اوزان 56 و 77 کیلوگرم نفرات اول با رکوردهای پایینی قهرمان شدند. در 94، 105 و فوق سنگین هم نفراتی که در اردوی تیم ملی حضور دارند بهتر از کسانی هستند که در جام نامجو قهرمان شدند. البته جا دارد از محسن بیرانوند که در دسته 105 کیلوگرم وزنه های با ارزشی را بالای سر برد به نیکی یاد کرد. او اگر چند ماه زودتر، در مسابقات لیگ چنین وزنه هایی را می زد، می توانست در ترکیب تیم ملی حضور داشته باشد اما با توجه به زمان کمی که تا آغاز مسابقات المپیک باقیست، خودش هم موافق این بود که به اردوی تیم ملی دعوت نشود.

باقری در پایان با رضایت از شرایط کلی تیم ملی وزنه برداری در فاصله 6 ماه تا آغاز المپیک 2012 لندن خاطرنشان کرد: در میان اردونشینان کیانوش رستمی، مجید عسکری و سجاد انوشیروانی کمی از برنامه زمانبندی کادر فنی عقب هستند که البته آسیب دیدگی دلیل اصلی آن است. با این حال اگر این نفرات زودتر به شرایط آرمانی نزدیک نشوند، تضمینی برای ادامه حضورشان در اردوی تیم ملی وجود ندارد.