رضا آزرده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا سطح رقابت‌های سومین دوره فستیوال هنرهای رزمی را مطلوب توصیف کرد و گفت: حضور 15 رشته در کیک بوکسینگ در هر 11 وزن بیانگر اهمیت این رقابت‌هاست. خوشبختانه بهترین‌های این رشته در این رقابت‌ها از اروپا و آسیا حضور یافته‌اند و همین مساله قطعاً باعث ارتقای سطح کیفی مسابقات خواهد شد.

وی افزود: این رقابت‌ها ضمن اینکه میزان آمادگی ملی پوشان کشورمان را در محک آزمون قرار می‌دهد بلکه می‌تواند اردوی آمادگی خوبی برای کیک بوکسینگ کاران باشد.

مربی تیم کیک بوکسینگ گفت: اردوها برای این رقابت‌ها به طور نیمه متمرکز برگزار شد و ما یک اردوی 10 روزه در مجموعه کبکانیان داشتیم.

وی در مورد علت برگزاری اردوهای نیمه متمرکز گفت: ما چندی پیش مسابقات جهانی یونان را پشت سر گذاشته‌ایم و ملی پوشان کشورمان برای حضور در این رقابت‌ها اردوهای خوبی را پشت سر گذاشته بودند بنابراین ما ترجیح دادیم اردوها نیمه متمرکز برگزار شود و بچه‌ها تمرینات خود را زیر نظر مربیان پیگیری کنند.

آزرده ادامه داد: خوشبختانه آنچه که در مسابقات شاهد بودم بسیار مطلوب بود و بچه‌ها به لحاظ فنی کاملاً آماده بودند.

مربی تیم کیک بوکسینگ افزود: ورزشکاران بسیار خوبی در رشته‌های رینگی داریم ملی پوشان کشورمان در این رشته‌ها در جهان حرف اول را می‌زنند و سکوهای اول تا سوم رقابت‌های مهم بین المللی همیشه از آن رزمی کاران ایرانی است و من بدان افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: این مسابقات نیز برای رشته‌های رزمی رویداد مهمی است چرا که برترین‌های 5 قاره جهان در این مسابقات حضور دارند و این اتفاق مهمی برای این رشته است.

آزرده عدم پوشش تصویری این مسابقات را مورد انتقاد قرار داد و افزود: متاسفانه به دلیل عدم رسانه‌ای شدن این رقابت‌ها به ویژه از سوی تلویزیون باعث شده که مردم شناخت کمتری نسبت به افتخار آفرینی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد این رشته داشته باشند و این معضل مهمی برای توسعه رشته‌های رزمی با وجود پتانسل بالقوه‌ای که در ایران وجود دارد، شده است.

وی تصریح کرد: باید دیدگاه مسوولان و مردم جامعه تغییر داده شود و این امکان پذیر نخوهد بود مگر با حمایت رسانه‌های گروهی به ویژه رسانه ملی.

آزرده در پایان گفت: امیدوارم در این چند روز شاهد مسابقات مختلفی از ورزشکاران رزمی کار جهان باشیم.