به گزارش سرویس ورزشی برنا، براساس قرعه کشی انجام شده در مسابقات قهرمانی 2012جهان که با حضور 1435 کاراته کا از 113 کشور از امروز در سالن برسی پاریس آغاز می شود، تا ساعاتی دیگر فرید حقیقی نماینده کاراته ایران در بخش کاتای انفرادی به روی تاتامی می رود که در اولین گام با اوچیاگه از کانادا دیدار می کند. حقیقی در صورت پیروزی، در مسابقه دوم باید با آنتونیو دیاز، مدافع عنوان قهرمانی جهان از ونزوئلا می رود. دیاز که علاوه بر طلای جهان در سال 2010 ، نقره 2008 و برنز رقابتهای جهانی در سالهای 2002، 2004 و 2006 را در ویترین افتخاراتش دارد، تیر ماه امسال در کاراته وان اندونزی موفق شد در یک چهارم نهایی این مسابقات با نتیجه 5 بر صفر حقیقی را شکست دهد و عنوان نخست را به خود اختصاص دهد. برای مبارزات کاتای انفرادی نمایندگان 65 کشور خود را به پاریس رسانده اند.

در اولین روز این رقابتها و در مبارزات انفرادی نیز کاراته کشورمان سه نماینده خود را به روی تاتامی می فرستد. بعداز ظهر امروز، ذبیح الله پورشیب در وزن 84+ کیلو گرم به عنوان اولین کومیته کا در نخستین پیکار دست زوجانکوف از بلغارستان را برای مبارزه می فشارد. او در صورت پیروزی، در گام باید با برنده مسابقه مونته نگرو و هند دیدار کند. در این وزن 63 کاراته کا ثبت نام کرده اند که پورشیب در گروه دوم این وزن قرار داد و در گام سوم احتمالاٌ دژان اومیسویچ از صربستان که طلای 2010 و نقره 2008 رقابتهای جهانی به نام او ثبت شده است، مبارزه خواهد کرد. در این گروه جاناتان هورنه دارنده چهار طلای اروپا در سالهای اخیر از آلمان و استفانو مانیسکالکو دارنده چهار مدال جهان از ایتالیا نیز حضور دارند.

اما قرعه سخت و دشوار در جام بیست و یکم جهان فقط نصیب فرید حقیقی و ذبیح الله پورشیب نشده است، چراکه علی فداکار در وزن 84- کیلو گرم دیگر نماینده کاراته کشورمان نیز پس از اینکه در دور اول از سد زانو از کشور کوچک بنین عبور کرد، باید به مصاف اسلوبودان بتیویچ، قهرمان سال 2010 جهان از صربستان برود، کاراته کایی که خود در اولین مبارزه باید با حریف انگلیسی اش ملاقات کند.تیموتی پترسون، دارنده سه طلا اروپا از هلند نیز با فداکار همگروه است. در وزن 84- کیلو گرم 73 کاراته کا حضور دارند که در چهار گروه مبارزات خود را در تاتامی پاریس پی گیری می کنند.

اما آخرین کاراته کای ایران که عصر امروز به روی تاتامی می رود و با حریفان جهانی اش مبارزه خواهد کرد، بهمن عسگری است که در گام نخست به مصاف براناساک از مونته نگرو می رود. عسگری در صورت پیروزی باید به دیدار مخیالنکو از استرلیا بشتابد. در گروه چهار که عسگری در آن مبارزه می کند، لوئیجی بوسا ایتالیایی دارنده مدال طلای 20006 و نقره 2010 جهان صاحبنام ترین حریفی است که در گروه عسگری قرار دارد.در وزن 75- کیلو گرم 83 کاراته کا حضور دارند.

بیست و یکمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان از امروز ( اول آذر) بمدت پنج روز در سالن برسی پاریس فرانسه برگزار می شود و تیم ملی کاراته با ترکیب در بخش مردان در این رقابتها حضور دارد.

کفتنی است در دوره قبلی این مسابقات که در سال 2010 در بلگراد صربستان برگزار شد، تیم ملی کاراته کشورمان با مدال نقره حامد زیکساری در جایگاه شانزدهم جهان قرار گرفت.

این مسابقات فردا با برگزاری مبارزات اوزان 60- و 67- کیلو گرم و کاتای تیمی پی گیری می شود.