به گزارش سرویس ورزشی برنا، سومین دوره مسابقات جهانی پاراتكواندو به صورت همزمان با شانزدهمین دوره مسابقات جام جهانی تکواندو،در 4 وزن پارالمپیکی(58- و 68- و 80- و 80+) و در 4 سطح و طی 3 راند یك دقیقه ای با قوانین و مقررات گذشته روز پنج شنبه دوم آذرماه با حضور53 ورزشکار از 14 کشور(آذربایجان، اسپانیا، مغولستان، برزیل، روسیه، فرانسه، گواتمالا، ایران، کرواسی، کانادا، فنلاند، استرالیا، اوکراین و انگلستان )به میزبانی جزایر "سانتاکروز" کشور "آروبا" واقع در آمریكای جنوبی برگزار شد.

آذربایجان با شش طلا، شش نقره و 2برنز قهرمان شد. اسپانیا با 2طلا و یک برنز عنوان نایب قهرمان شد. کانادا با یک طلا و یک برنز و اتریش با یک طلا عناوین بعدی را کسب کردند.

در وزن (80-) کیلوگرم محمود جعفر زاده ملی پوش پاراتکواندو کشورمان توانست با پشت سر گذاشتن حریفان خود به فینال راه یافته و با غلبه بر مبارزی از کشور روسیه صاحب گردن آویز طلا شود.

در این وزن مبارز استرالیا دوم و اسپانیا سوم شد.

در وزن (68-) کیلوگرم نیز مهدی پور رهنما دیگر نماینده کشورمان پس از راه یابی به فینال از سد حریف اسپانیایی خود گذشته و دومین مدال طلای کشورمان را بدست آورد.
در این وزن هگوپوش روسیه دوم و آذربایجان سوم شد.
 
تیم ملی پاراتکواندو کشورمان با ترکیب محمود جعفرزاده در وزن(80-)کیلوگرم و مهدی پور رهنما در وزن(68-)كیلوگرم و با سرمربیگری حسین مدانلو در این دوره از رقابتهای جهانی حضور داشت.

گفتنی است نخستین دوره رقابتهای جهانی پاراتکواندو، سال 2009 به میزبانی کشور آذربایجان و در شهر باکو برگزار شد که در این دوره از مسابقات که (محمود جعفر زاده و مهدی پور رهنما) به ترتیب دو مدال نقره و برنز برای کشورمان به ارمغان آوردند.

همچنین در دومین دوره این مسابقات که سال 2010 به میزبانی کشور روسیه و در شهر سن پترزبورگ برگزار شد این دو ملی پوش كشورمان توانستند به دو گردن آویز با ارزش نقره دست یابند.