به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، تیم ملی نوجوانان تكواندو كه خود را برای رقابتهای قهرمانی آسیا آماده می سازد، بعد از ظهر دیروز در دیداری دوستانه به مصاف اردونشین های تیم ملی بزرگسالان رفت.

سرمربی تیم ملی تکواندو بزرگسالان در خصوص این دیدار گفت: با مبارزاتی كه از تیم ملی نوجوانان دیدم به جرات می توانم بگویم كه تكواندو ایران شاهد ظهور نسل طلایی دیگری است كه درخشش آنها در شیاپچانگ آسیایی اندونزی آغاز خواهد شد.

مرتضی کریمی ضمن بیان این مطلب افزود: یك ماه پیش هم ملی پوشان نوجوانان و بزرگسال با هم به رقابت پرداختند، آن روز آمادگی فنی تیم ملی نوجوانان چندان چنگی بدل نمی زند، اما امروز كه امروز سطح آمادگی آنها به حدی افزایش یافته که از این پس باید منتظر درخشش این نفرات در مسابقات برون مرزی باشیم.

وی درباره سطح برگزاری این دیدار بیان کرد: تکواندو به عنوان یکی از رشته های ورزشی کشور که برای پشتوانه سازی تیم ملی بزرگسالان، نیاز به پایه سازی و آموزش در سنین پایین را دارد، در سنوات گذشته با سرمایه گذاری بر روی ورزشکاران رده های سنی پایین نتایج قابل قبولی را به دست آورده که از جمله آن می توان به موفقیت های تیم ملی نوجوانان در مسابقات متعدد قاره ای و جهانی و بازیهای المپیك نوجوانان اشاره کرد.

وی افزود: برگزاری دیدار دوستانه با هوگوپوشان نوجوان، بهترین موقعیت برای افزایش انگیزه و اعتماد به نفس تکواندوکاران این رده سنی و شناسایی نقاط ضعف ملی پوشان بزرگسال است، در دیدارهای امروز سطح آمادگی هوگوپوشان نوجوان به حدی افزایش یافته بود که در رقابتهای بعضی از اوزان موفق به شکست تکواندوکاران با تجربه تیم ملی بزرگسالان کشورمان شدند که این امر نشان دهنده برنامه ریزی بسیار خوب کادر فنی این تیم برای هم سطح سازی ملی پوشان است.

کریمی درخصوص دور آینده برگزاری دیدار دوستانه تکواندوکاران بزرگسال و نوجوان کشور تصریح کرد: با منظور استفاده صحیح ازمدت زمان باقی مانده تا اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی جهان، دور آینده این مسابقات روز چهارشنبه هشتم خرداد در خانه تکواند برگزار می شود.

سرمربی تیم ملی در باره برنامه ریزی صورت گرفته برای افزایش سطح آمادگی شاگردانش به منظور درخشش در مکزیک یادآور شد: اردوی آماده سازی تیم ملی بزرگسالان تا 25 خرداد ماه ادامه خواهد داشت و پس از آن با معرفی ترکیب نهایی تیم ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان، تمرینات تیم ملی را به صورت جدی تر پیگیری خواهیم کرد.

کریمی درباره برگزاری اردوی تیم ملی در مناطق هم سطح با شرایط جوی مکان برگزاری دیدارهای قهرمانی جهان افزود: با مذاکرات صورت گرفته با مسئولان فدراسیون به طور حتم یک دوره از اردوی تیم ملی در مناطق جنوبی کشور به دلیل هم سطح بودن شرایط جوی این مناطق با آب و هوایی مکزیک، برگزار خواهد شد که این امر تاثیر بسزایی در بالابردن سطح آمادگ تیم ملی دارد.