به گزارش سرویس ورزشی برنا، در حالی که از فردا اردوی نهم آماده سازی تیم ملی کاراته برای حضور در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا و امیدهای جهان آغاز می‌شود، سرمربی تیم ملی کاراته دلمشغولی های خاص خود را دارد.
مسعود رهنما در این خصوص گفت: دلواپس و نگران تیم زیر 21 سال هستم. آنها از نظر فنی سطح مطلوبی دارند اما از نظر تجربی باید کار بیشتری روی آنها انجام شود. باید سعی کنیم در کوتاه ترین زمان ممکن تعداد آنها را از 9 به شش نفر کاهش دهیم، تا شرایط مطلوبتری برای اعزامشان به تورنمنتهای بین‌المللی فراهم گردد.این جوانان نیاز چندانی به بالا بردن سطح فنی خود ندارند، چون اصولا از این نظر شرایط خوبی دارند، اما باید با حضور در تورنمنتها روند مطلوبی را از نظر سازگاری محیطی با رقابتهای بین المللی در پیش بگیرند.

سرمربی تیم ملی کاراته در خصوص برگزاری اردوی تیم ملی بزرگسالان اظهار داشت: حالا که فصل امتحانات به پایان رسیده با جدیت و شدت بیشتری نظم را در اردوها برقرار می‌کنیم و پرونده اشخاص را مو به مو از نظر فنی و انضباطی زیر نظر می‌گیریم ضمن اینکه دیگر افراد اضافی در اردو نخواهیم داشت.

مسعود رهنما به آثار نامطلوب برگزاری اردوهای مقطعی بر روند آمادگی شاگردانش اشاره کرد و گفت: ما بعد از اینکه یک اردوی خوب بلند مدت در انزلی داشتیم، خواستیم با اردوهای کوتاه مدت مقطعی از کاشته های اردوی شمال بهره ببریم، اما نتایج به دست آمده در مسابقات بسیج نشان داد که این استراتژی چندان هم اثربخش نبود. پس این احتمال وجود دارد که بعد از این با برنامه های حجیم تر روی تقویت فاکتورهای موثر در بالا بردن آمادگی جسمانی نفرات کار کنیم، چرا که بزرگسالان با توجه به زمان باقیمانده تا مسابقات آسیایی از نظر تاکتیکی و تکنیکی فرصت لازم را برای رسیدن به آمادگی هر چه بیشتر دارند.

رهنما در خصوص برگزاری دو یا سه مبارزه انتخابی در روز انتهایی اردوی نهم (30 خرداد) گفت:در اوزان 60-، 75- محمد قاسمی با مجتبی یوسفی و بهمن عسگری با رضا بهرام پور مبارزه می‌کنند تا تکلیف نفر دوم این اوزان مشخص شود. ضمن اینکه در صورت صلاحدید کمیته پزشکی و رهایی سعید احمدی از مصدومیت مبارزه این کاراته کا و حامد زیگساری در 67- کیلوگرم هم در روز آخر اردو برگزار خواهد شد تا در اوزان ششگانه تکلیف نفرات اول و دوم مشخص شده باشد.