حسین روحانی در گفت و گو با خبرنگار رزمی برنا در خصوص حضور مجددش در کادرفنی تیم ملی کاراته گفت: خوشحالم که دوباره به ما اعتماد کردند. مسئولیت سنگینی برعهده من و همکارانم خواهد بود، اما ما آمده ایم تا تمام قد از کاراته ایران دفاع کنیم و امیدوارم جامعه کاراته در این امر به ما کمک کند.

دارنده 4 مدال جهانی تصریح کرد: مسابقات قهرمانی کشور جمعه برگزار می شود که نفرات اول هر وزن به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد، از طرفی طی صحبتی که با فدراسیون کاراته داشته ایم، قرار است اگر کاراته کار بسیار خوبی هم در مسابقات حضور داشت به اولین مرحله اردوی تیم ملی دعوت شود. قرار است به همراه هروی و جعفری از نزدیک شاهد رقابتهای کاراته کاران باشیم.

مربی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که تیم ملی کاراته در بازیهای آسیایی و جهانی چه نتیجه ای را بدست خواهد آورد؟ اظهار داشت: به هیچ عنوان نمی شود نظری قطعی داد اما قولی که می توانم بدهم این است که ایران در هر وزنی که به بازیهای آسیایی اعزام شود قطعا بر روی سکو خواهد رفت و مدال می گیرد. ضمن اینکه ما بازیکنان جوان اما با تجربه ای را در اختیار داریم و برای کسب بهترین نتیجه در مسابقات جهانی تلاش می کنیم.

روحانی اینطور ادامه داد: کاراته کاران ایران در جهانی فرانسه نتیجه بسیار خوبی را کسب کردند و ما باید رنگ مدالهایمان را خوش رنگ تر از دوره قبل کنیم. اما باید قبول کرد کاراته ورزشی رقابتی است و برای رسیدن به سکوهای جهانی نیاز با تلاشی مضاعف دارد.

دارنده 2 مدال بازیهای آسیایی در پاسخ به این سوال که چه اوزانی به اینچئون اعزام خواهند شد؟ گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست اما معیار برای ما آمادگی بازیکنان در هر وزن است. هر کاراته کاری که بهترین باشد قطعا اعزام خواهد شد.

وی در خصوص برنامه های تیم ملی خاطرنشان ساخت: فروردین ماه در مسابقات ترکیه شرکت خواهیم کرد، اولین اردوی تیم ملی از اردیبهشت ماه آغاز می شود و هنوز تاریخ انتخابیها مشخص نیست.

کسب یک طلا، یک نقره در بازیهای آسیایی، یک طلا، یک نقره و 2 برنز در مسابقات جهانی برخی افتخارات حسین روحانی در طول حضور در تیم ملی به عنوان بازیکن است. وی همچنین در اولین سابقه حضور در کادرفنی تیم ملی به همراه ملی پوشان موفق به کسب سکوی قهرمانی در آسیا شد.