آرش میراسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سرویس ورزشی برنا، اظهار داشت: مرحله جدید اردوی تیم ملی را با 50 جودوکار آغاز کرده ایم. این نفرات در مسابقات انتخابی به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند که البته برخی از پدیده ها نیز به غیر از نفرات برتر به اردو دعوت شده اند. در نظر داریم با ترکیبی از تیم های ملی بزرگسالان و جوانان به مسابقات گرند اسلم باکو برویم. در مراحل بعدی نیز انتخابی درون اردویی و اعزام نفرات به مسابقات برون مرزی ترکیب اصلی تیم ملی را مشخص می کند.

وی ادامه داد: قبل از بازیهای آسیایی 2 گرند اسلم دیگر را در برنامه داریم و همچنین مسابقات جهانی نیز 20 روز قبل از بازیهای آسیایی برگزار می شود. فعلا مسابقات جهانی در اولویت فدراسیون نیست و تیم را برای رقابتهای اینچئون آماده می کنیم. تدارک خوبی برای بازیهای آسیایی دیده ایم و امیدوارم نتیجه اش را هم ببینیم.
 
مدیرتیمهای ملی جودو همچنین تصریح کرد: در بخش انفرادی این رقابتها 7 نماینده خواهیم داشت و در بخش تیمی نیز 5 نماینده که البته از این تعداد فقط یکی، 2 از جودوکاران شانس مدال خواهند داشت. متاسفانه به غیر از 2 نفری که در سالهای اخیر توانستند در گرند اسلم ها مدال کسب کنند، توقعی از سایرین نمی رود و بقیه جودوکاران بیشتر باید برای تجربه اندوزی به بازیهای آسیایی اعزام شوند. در دوره قبلی فقط رودکی توانست 2 مدال نقره و برنز کسب کند که امیدوارم بهتر از قبل نتیجه بگیریم.

میراسماعیلی در رابطه با احتمال بازگشت رودکی به تیم ملی پس از چند سال برای بازیهای آسیایی گفت: به صراحت بگویم که درهای تیم ملی به روی همه جودوکاران باز است. رودکی نیز مثل سایرین اگر تمریناتش را جدی دنبال کند و موفق باشد، می تواند پیراهن تیم ملی را در بازیهای آسیایی برتن کند. درست است که او اختلافاتی با فدراسیون و شخص بنده دارد اما وقتی بحث ملی پیش می آید باید از تمام پتانسیلمان در این رقابتها استفاده کنیم زیرا آبروی خودمان نیز در میان است. حتی اگر کسی صد در صد مخالف من باشد و پتانسیل مدال آوری داشته باشد، از حضورش در تیم ملی جلوگیری نمی کنم.

وی در پایان با اشاره به خبر جدایی برادران خسروی نژاد که به عنوان سرپرست و مربی در تیم ملی کار می کردند، خاطرنشان کرد: این 2 نفر دوست من هستند و کمک زیادی هم در این مدت به ما کرده اند. اصلا بحث استعفایی در کار نیست و آنها به خاطر مشکلات شخصی شان اردوی تیم ملی را ترک کرده اند. البته بازهم این فرصت برایشان وجود دارد تا بتوانند در اردوهای بعدی به ما اضافه شوند.