به گزارش سرویس ورزشی برنا، سایت فدراسیون بین المللی ووشو در گزارشی به انعقاد توافق نامه همکاری میان فدراسیون های ایران و ایتالیا پرداخته و آن را تاریخی ذکر کرد.

در این مطلب با اشاره به دو روز مذاکره میان مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ایران و دکتر وینچنزو دراگو، رئیس فدراسیون ایتالیا، عنوان شده است:"این دو رئیس فدراسیون نخستین توافق همکاری دو طرفه تاریخی را با محوریت تقویت و تعمیق همکاری ها در موضوعات مشترک به امضا رساندند."

در ادامه آمده است:"این دو رئیس اعلام داشتند تمایل دارند تا یک برنامه مشترکی را از رویدادها ایجاد کنند تا زمینه رقابت ورزشکاران دو کشور را در فصل های ورزشی فراهم کند. "جام پارس" و "اینترنازیونالی دایتالیا" دو رقابتی هستند که در این چهارچوب همکاری قرار می گیرند."

در این خبر به دیدار با دکتر شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران و یکی از مدیران کل وزارت ورزش و جوانان نیز در جریان این سفر اشاره شده است.

در پایان عنوان شده است:"دکتر وینچنزو دراگو تشکر صمیمانه خود از پذیرایی گرم رئیس فدراسیون ایران در این سفر را ابراز می دارد. در پایان، دو رئیس چشم انداز بلندمدتی را در راستای این مذاکرات و توافق نامه صورت گرفته جهت همکاری های دو جانبه، ارزیابی کردند."