به گزارش سرویس ورزشی برنا تیم ملی ووشو ایران که با هفت ووشوکار در هفتمین دوره مسابقات جام جهانی ووشو به میزبانی اندونزی در جاکارتا شرکت کرده بود با کسب شش مدال طلا و یک نقره به کار خود پایان داد تا یک نتیجه تاریخی را در این مسابقات به نام خود ثبت کند.

امروز در ادامه مبارزات روز پایانی رقابتهای جام جهانی در جاکارتا، جعفر شیرزاد در دیدار پایانی نماینده سوئد را در دو راند متوالی شکست داد و طلایی دیگر را برای تیم ملی کشورمان کسب کرد. شیرزاد روز گذشته حریف ویتنامی را شکست داده و راهی بازی پایانی شده بود.

مصطفی خلعتبری آخرین نماینده ایران بود وی در وزن 90+ کیلوگرم اولین تجربه برون مرزی خود را پشت سر می‌گذاشت که بعد از برتری صبح امروز خود مقابل ووشوکاری از برومودا، نماینده مصر را نیز دقایقی پیش شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد. حریف مصری وی مبارزه را نیمه کاره رها کرد. با این طلا مجموع طلاهای ایران در رقابت های جام جهانی به عدد 6 رسید.

برای تیم ملی کشورمان در این مسابقات سهیلا منصوریان در وزن 52- کیلو گرم و شهربانو منصوریان در وزن 70- کیلوگرم بانوان، جعفر شیرزاد در وزن 65- کیلوگرم، حمید رضا لادور در وزن 80- کیلوگرم و حمیدرضا قلی‌پور در وزن 85- کیلوگرم و مصطفی خلعتبری در وزن 90+ کیلوگرم مردان موفق به کسب شش مدال طلا شدند و تنها مریم هاشمی در وزن ٦٥ کیلوگرم بانوان مبارزه پایانی را به نماینده کشور میزبان باخت و نقره گرفت.

در مجموع تیمی چین قهرمان شد، ایران عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و میزبان سوم شد. این دومین نایب قهرمانی ایران و بیشترین مدال طلای کسب شده در هفت دوره جام‌های جهانی بود.

این دوره از مسابقات با حضور ووشوکاران 1٨ کشور به مدت دو روز در اندونزی برگزار شد.