به گزارش سرویس ورزشی برنا،مرحله فینال مسابقات گرندپریكس در سال 2014 از عصر دیروز (چهارشنبه) به میزبانی "کوئرتارو" مكزیك آغاز شد. در این رقابت‌ها که تنها 8 تكواندوكار برتر رنكینگ المپیك مجاز به حضور هستند، نفر اول 80 امتیاز، نفر دوم 48 امتیاز، نفر سوم 28.80 امتیاز، نفر چهارم 17.28 امتیاز و نفرات پنجم نیز 12.10 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک 2016 برزیل دریافت خواهند كرد.

در نخستین روز این رقابتها، پیکارهای اوزان 58- و 80- كیلوگرم (وزن اول و سوم المپیك) مردان و 49- و 67- كیلوگرم زنان پیگیری شد که فرزان عاشورزاده با راهیابی به فینال رقابت های وزن 58- کیلوگرم و با غلبه بر نماینده کره جنوبی، مدال طلای ارزشمند این وزن را با شایستگی بدست آورد. با این مدال طلا، فرزان عاشورزاده در سه ماه به سومین طلای خود در رقابت های بین المللی دست پیدا کرد. پیش از این وی موفق شده بود طلای بازی های آسیایی گوانگژو و طلای گرند پریکس منچستر را برای ایران به ارمغان بیاورد

جوانترین تکواندوکار حاضر در رقابتهای فینال گرندپریکس در حالی راهی مرحله نهایی شده بود، که در نخستین گام با "روی باراگانسا" از پرتغال (نایب قهرمان جهان، قهرمان اروپا و نفر چهارم رنکینگ المپیک) مبارزه کرد و با نتیجه 14 بر 2 به برتری رسید و در دیدار دوم، رو در روی "تاهیون کیم" از کره جنوبی (قهرمان جهان و آسیا و نفر اول رنکینگ المپیک) قرار گرفت و در یک دیدار یکطرفه با حساب 16 بر 4 برنده شد و به مرحله نهایی راه یافت.

عاشورزاده، قهرمان بازیهای آسیایی 2014 و دارنده مدال طلا و نقره گرندپریکس، در مرحله فینال با "تاهیون چا" دیگر نماینده کره جنوبی (قهرمان جهان در سال 2013) رقابت کرد که در این پیکار توانست با نتیجه 15 بر 3 از سد این حریف قدرتمند بگذرد و مدال طلای این رقابت ها را به چنگ آورد و 80 امتیاز را نیز به سبد اندوخته های خود در رنکینگ المپیک اضافه کند.

جالب اینکه، تکواندوکار شایسته کشورمان در این دوره از رقابت ها در هر 3 دیدار توانست حریفان قدرتمند و صاحب نام خود را پیش از پایان وقت قانونی مبارزه و با اختلاف 12 امتیاز شکست دهد!

در این وزن، "تاهیون کیم" از کره جنوبی به مدال برنز رسید و "لونت تونکات" از آلمان نیز عنوان چهارم را بدست آورد.