به گزارش سرویس ورزشی برنا،آخرین مرحله مسابقات گرندپریكس در سال 2014 از عصر روز گذشته (چهارشنبه) با حضور 8 تكواندوكار برتر رنكینگ در 4 وزن المپیكی به میزبانی "كوئرتارو" مكزیك آغاز شده است.

در این مسابقات به نفر اول 80 امتیاز، نفر دوم 48 امتیاز، نفر سوم 28.80 امتیاز، نفر چهارم 17.28 امتیاز و نفرات پنجم 12.10 امتیاز در راستای كسب سهمیه المپیك 2016 اهدا خواهد شد.

بر همین اساس عصر امروز و درآخرین روز این مسابقات، مبارزات اوزان 68- و 80+ كیلوگرم (وزن دوم و چهارم المپیك) مردان و 57- و 67+ كیلوگرم زنان پیگیری می شود كه از تیم ایران بهنام اسبقی و سجاد مردانی به مصاف حریفانشان خواهند رفت.

بهنام اسبقی تكواندوكار وزن دوم المپیكی كشورمان در اولین دیدار باید با "جوآد اچاب" از بلژیک (قهرمان اروپا در سال 2014) مبارزه کند. اسبقی در صورت پیروزی در ادامه باید با برنده دیدار "کوئیترز ماسدو" از مکزیک و "الکسی دنیسنکو" از روسیه مصاف کند.

نماینده روسیه، برنز المپیک 2012 لندن، 2 مدال طلای گرندپریکس و نقره قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد و مهمترین عناوین نماینده کشور میزبان، مدال طلای مسابقات قهرمانی امریکا در سال 2014 است.

در آن سوی جدول "دائی هون لی" از کره جنوبی و "گونزالز بونیلا" از اسپانیا مبارزه می‌كنند و "سروت تازگل" از ترکیه و "مندوزا مورا " از مكزیك نیز رو در روی هم قرار خواهند گرفت.

اسبقی در صورت راهیابی به فینال باید با یكی از این 4 تكواندوكار دیدار كند.

اما سجاد مردانی كه در وزن چهارم المپیك بر روی شیاپ چانگ می‌رود در نخستین گام باید با "ماهاما چو" رقابت كند. این تكواندوكار انگلیسی با 3 مدال طلا، نقره و برنز مسابقات گرندپریکس رنکینگ 3 المپیك را در اختیار دارد.

سجاد مردانی، نایب قهرمان جهان در سال 2013، در صورت برتری و در مرحله دوم باید با برنده دیدار "کارلو مولفتا" از ایتالیا (قهرمان المپیک 2012 لندن) و "دونگمین چا" از کره جنوبی (قهرمان المپیک 2008 پکن) مبارزه كند.

در آن سوی جدول نیز "ام بار اندیایه" از فرانسه و "استفان لامبدین" از امریکا به مصاف هم خواهند رفت و "والکر وودزیج" از آلمان و "جسور بایکازوف" از ازبکستان رو در روی هم قرار می‌گیرند.

این مسابقات از ساعت 9 صبح به وقت محلی (18:30 به وقت تهران) آغاز خواهد می‌شود.