به گزارش سرویس ورزشی برنا، رئیس فدراسیون تکواندو ایران در مجمع عمومی و انتخابات هیات تکواندو آذربایجان شرقی گفت: حفظ قهرمانان و قهرمان پروری در تکواندو رمز موفقیت تکواندو کشور بوده است.

محمد پولادگر با تمجید از تكواندوكاران كه در بازی‌های آسیایی سه طلا، دونقره و چهار برنز گرفته‌اند، گفت: عملكرد تكواندو هم در بخش مردان و هم زنان فراتر از انتظار بود و طبق پیش بینی كه كرده بودیم، در بخش مردان انتظار 2 طلا، یك نقره و یك برنز را داشتیم و در قسمت زنان هم به دنبال یك نقره و 2 برنز بودیم؛ اما باهمت بچه ها فراتر از انتظار ظاهر شدیم و در بخش زنان برای اولین بار است كه به مدال نقره می‌رسیم و در مجموع پنج مدال می‌گیریم كه در حد خود ركورد خوبی است. البته انتظار داشتیم كه آنها مدال طلا هم بگیرند.
به هر حال داشتن 2 فینالیست هم برای خود موفقیتی است.

وی در خصوص وضعیت تکواندو آذربایجان شرقی گفت: تکواندو آذربایجان شرقی، تکواندو خفته ایران است و اعتقاد دارم شان و منزلت تکواندو آذربایجان شرقی بالاتر از اینهاست و بایستی بیدار شود و وجود قهرمانانی همچون کرمی، عبداللهی، نوایی و معمارزاده در بخش بانوان گواه این مدعاست.

وی افزود: رئیس جدید هیات تکواندو استان باید بر روی قهرمان پروری و جذب قهرمانان تکواندو در استان تلاش کند؛ چون یوسف کرمی و فرزاد عبدالهی خارج از استان به رشد رسیده اند و باید این استان مهد پرورش قهرمانان تکواندو باشد و اوج آنها در داخل انجام گیرد.

محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو ایران در پایان گفت: وجود بیگی استاندار آذربایجان شرقی و سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل تربیت بدنی آذربایجان شرقی در مدیریت استان و ورزش نعمت و ظرفیت بسیار بالایی است تا بتوان از وجود استانداری همچون بیگی که ورزش و اهمیت آن را کاملا درک می کند استفاده کرد و باعث بالندگی و ارتقاء ورزش استان خصوصا تکواندو شد.

وی ظرفیت صنعتی استان را یکی دیگر از عوامل توسعه ورزش قهرمانی دانست.