به گزارش سرویس ورزشی برنا، در تازه ترین رنکینگ جهانی جودو کاران ایران با سیر صعودی مواجه شدند که در وزن منهای 60 کیلوگرم مصطفی دلیریان که با حضور در مسابقات آسیایی امارات در رنکینگ جهانی قرار گرفته بود با چند پله صعود در مکان 229 این رنکینگ قرار گرفت.

آرش میراسماعیلی که بهترین جایگاه را در بین جودوکاران ایران در اختیار دارد با وجود اینکه در مسابقات گرندپریکس آذربایجان شرکت نکرد اما با 3 پله صعود مکان 57 رنکینگ جهانی را در وزن منهای 66 کیلوگرم به خود اختصاص داد.در این وزن محسن غفار در پله 102 قرار گرفته است.
 
اما در وزن منهای 73 کیلوگرم علی معلومات همچنان به صعود چشمگیر خود در رنکینگ جهانی ادامه می‌دهد. او بعد از کسب مدال برنز آسیا در مسابقات گرندپریکس حضور پیدا کرد و با یک پیروزی موفق شد امتیازات خود را در رنکینگ جهانی افزایش داده و به رده 64 در وزن منهای 73 کیلوگرم صعود کند.
 
امیر قاسمی‌نژاد جودوکار وزن منهای 81 کیلوگرم ایران نیز بعد از دو حضور بین المللی صعود قابل توجه‌ای در رنکینگ جهانی داشته است. او بعد از کسب مدال برنز آسیا در رنکینگ جهانی قرار گرفت و پس از آن با حضور در مسابقات گرندپریکس آذربایجان با یک پیروزی موفق شد جایگاه 77 رنکیگ جهانی را تصاحب کند. در این وزن حامد ملک‌محمدی و محمد جمالی به ترتیب در رده های 101 و 134 قرار گرفته‌اند.
 
در وزن منهای 90 کیلوگرم علی محمدنیا و حسین قمی با چند پله صعود به ترتیب جایگاه 201 و 211 را در اختیار دارند.

در وزن منهای 100 کیلوگرم جواد محجوب با چند پله سقوط در مکان 68 ایستاده است. و بالاخره محمدرضا رودکی که این روزها تمرینات خود را بعد از رهایی از آسیب دیدگی شروع کرده است جایگاه 73 رنکینگ جهانی را به خود اختصاص داده است.

در این رده بندی "رشید سوبیروف" از ازبکستان با 2370امتیاز، "هاسباتار" از مغلولستان با امتیاز1580 ، "وانگ کی چون" با 1634 و "کیم جاء بوم" با 1760 امتیاز هر دو از کره جنوبی،"ایلیادیس" از یونان با 1426 امتیاز "آنا تاکاماسا" از ژاپن با 1536 امتیاز و "تدی رنر" با 2080 امیتاز از فرانسه در مکان نخست اوزان مختلف قرار دارند.
 
این رده بندی هر ماه از سوی فدراسیون جهانی IJF اعلام می شود.