به گزارش سرویس ورزشی برنا به نقل از سایت فدراسیون ووشو، حمیدرضا قلی‌پور ووشو کار تیم ملی ایران در صحبت های خود اظهار داشت: به اعتقاد من این دیدار تدارکاتی و دوستانه با تیم ملی ووشو ترکیه محک خوبی بود تا ووشوکاران ایران به طور جدی تری به مسابقه با حریفان بپردازند.

وی افزود: امروز تیم ملی ووشو ایران به یک مهره اصلی و غیر قابل پیش بینی برای حریفان خود در رقابت های بین المللی تبدیل شده است و همه تیم ها حساب ویژه‌ای را بر روی این تیم باز کرده‌اند و با توجه به قدرت بدنی که از تیم ووشو ایران سراغ دارم، به برد حتمی این تیم در دیدار تدارکاتی مقابل تیم ترکیه امیدوار بودم.

قلی پور در ادامه گفت: در مجموع تیم های چین و روسیه حریفان قدر و قدرتمندی در این رشته ورزشی به شمار می آیند اما تیم ترکیه هم از ستاره هایی سود می برد که نباید آنها را دست کم گرفت.

وی در این باره خاطر نشان ساخت: البته بعد از باخت سنگینی که تیم ملی ووشو ترکیه مقابل ایران داشت سرمربی این تیم تصمیم گرفت که بازی تدارکاتی روز دوم را لغو کند و به بهانه مصدومیت ووشوکارانش تنها یک بازی بین این 2 تیم انجام شد که خالی از لطف نبود.

ملی پوش ارزنده تیم ملی ووشو کشورمان در وزن 85- کیلوگرم تاکید کرد: ساندا در سنگین وزن ها حریفان قدرتمندی در آسیا و جهان دارد و کسب مدال در این وزن با حضور بهترین های ووشو چین و روسیه قطعا کار دشواری است و من امیدوارم با برنامه های منظم و دقیق کادر فنی بتوانم به این مهم دست یابم.

قلی پور با اشاره به کارنامه درخشان "وی یان دونگ" سرمربی چینی در بخش ساندا گفت: با نزدیک شدن به مسابقات جهانی آنکارا تمرینات بدنسازی و تکنیکی نیز فشرده تر و سنگین تر شده است اما با وجود آشنایی با برنامه های سرمربی چینی خوشبختانه روز به روز از نظر بدنی نیز آماده تر می شویم.

وی در پایان اظهار داشت: به هر حال بعد از لغو حضور تیم ووشو ایران در اردوی 2 هفته ای فرانسه به دلیل مشکلات مالی به همت تلاش های رییس فدراسیون بازی تدارکاتی با تیم ملی ترکیه که میزبان رقابت های جهانی است، داشتیم و قطعا این رقابت ها کمک کرد تا از استرس ملی پوشان برای حضور در این رویداد بزرگ کاسته شود.