به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از پایگاه وزارت ورزش و جوانان،محمود مشحون صحبت های مقام معظم رهبری در میان ورزشکاران و جامعه ورزش را فصل الخطاب خواند و افزود: گفتار رهبری به حدی کارشناسانه و دقیق بود که روحیه و دید جامعه ورزش به تمامی مقولات فرهنگی و ورزشی را تغییر داد.

وی ادامه داد: هر نکته از توصیه های ایشان رهنمود خاص و هر یک،‌ کتابی را در بر داشت که توجه بدان می تواند بخش های اثر گذاری را برای جامعه ورزش به همراه داشته باشد.

مشحون بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در ارتباط با مقوله فرهنگ در ورزش را یکی از نکات کلیدی نشست روز گذشته خواند و گفت: گسترش فرهنگ وظیفه هر مدیر و مسوولی است که نه تنها باید آن را در رفتارخود نهادینه کند ،بلکه باید در مسوولیت خود نیز آن را ترویج داده و در این زمینه از هیچ وسیله ای فروگذاری نکند.

وی تصریح کرد: در این ارتباط بسیار کوتاهی شده است که بهترین راه برای جبران مافات درگام نخست هماهنگی و همدلی مسوولان کشور و در مرحله بعد ترویج مسایل فرهنگی در میان جامعه و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در میان ورزشکاران خواهد بود.

مشحون افزود: عنوان شدن مسایل فرهنگی در کلام ایشان نشان دهنده ریشه دار بودن و اهمیت این موضوع است که به نظر بنده، مسوولان طی سال های پیش ازآن غافل بوده اند.

رییس فدراسیون بسکتبال در ارتباط با وظیفه مسوولان ورزش در رابطه با فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: وظیفه همه دست اندرکاران،‌مدیران و تمامی ورزشکاران بعد از صحبت های روز گذشته ایشان، بسیار سنگین شده است.

وی ادامه داد: جامعه ورزش دارای ویژگی های منحصر به فردی از لحاظ تاثیر گذاری پیام بر تمام افراد جامعه است که با این دید می توان قدر و ارزش این گروه را به خوبی احساس و برای ترویج فرهنگ از طریق آن ها ،برنامه های دقیق و اثرگذاری را پایه گذاری نمود.

مشحون در پایان گفت: تمام افرادی که به هر طریقی زیر نظر فدراسیون فعالیت می کنند سال هاست پیرو بیانات مقام معظم رهبری و دستورات ایشان عمل کرده و در آینده نیز با توجه به حساسیت موضوعات فرهنگی در ورزش، این وظیفه سنگین دوچندان می شود.