رضا مشحون در خصوص برگزاری نخستین هفته لیگ برتر بسکتبال به خبرنگار ورزشی برنا گفت: فصل جدید رقابت های لیگ به تازگی برگزار شده است. نماینده شیراز مقداری در طول این مدت فدراسیون را اذیت کرد و بحث عدم حضورش باعث شد تا مقداری در برنامه های لیگ اختلال ایجاد شود، اما در پایان مشخص شد که این تیم به صورت قطعی در لیگ حضور می یابد و این موضوع هم با پیگیری استانداری نهایی شد. با این حال رقابت های لیگ آغاز خوبی داشته است.


وی افزود: بازیکنان در تیم های مختلف پخش و نیروها تقسیم شده اند و مطمئنا لیگ جذابی را در پیش خواهیم داشت. تیم هایی مثل گرگان و قم هم با جوان های خود به میدان آمده اند و امیدواریم در هر بازی بهتر شوند و قطعا این اتفاق رخ می دهد.


مدیر تیم های ملی بسکتبال درباره حضور نمایندگان ایران در مسابقات غرب آسیا خاطرنشان کرد: بچه های ما باید در این مسابقات پیروز باشند. حریفان از بازیکنان خارجی بهره می برند و ما نیز چند بازیکن خارجی در اختیار داریم و با قدرتی که از تیم های مهرام و ذوب آهن سراغ دارم آنها می توانند نتایج خوبی را کسب کنند. مهرام صمد نیکخواه بهرامی را در اختیار ندارد و این مقداری مشکل ساز است، اما با این حال پتانسیل بالایی دارد. ذوب آهن نیز بازیکنان خوبی را دارد و می تواند در مسابقات غرب آسیا برای حریفان خطرناک باشد.


مشحون در خصوص بازگشت وسلین ماتیچ سرمربی تیم ملی به ایران و ادامه همکاری با او گفت: در حال حاضر ماتیچ در تعطیلات کریسمس به سر می برد و به صربستان رفته و پس از پایان تعطیلات به تهران باز می گردد. همکاری ما تا هنگامی با ماتیچ ادامه دارد که او بتواند به خوبی تیم ملی را رهبری کند و برای بسکتبال کشورمان مفید باشد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون برنامه ای برای سومین سالگرد درگذشت آیدین نیکخواه بهرامی دارد، گفت: فدراسیون هیچ برنامه ای ندارد و از سوی خانواده او هم خبری به ما داده نشده است.