به گزارش سرویس ورزشی برنا، بر اساس اعلام سازمان لیگ مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر والیبال در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود که مرحله نیمه نهایی به صورت دو برد از سه بازی، به این صورت که اگر دو تیم در دو بازی رفت و برگشت در تعداد برد یک بر یک مساوی شوند، بازی سوم تعیین کننده تیم فینالیست خواهد بود. همچنین مرحله نهایی نیز طی دو مسابقه رده بندی و فینال در یک تک بازی در روز پنجشنبه 22 اسفند برگزار می شود.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ فدراسیون والیبال، دیدار تیم های متین ورامین و میزان مشهد از ساعت 16 روز جمعه 16 اسفندماه، آغاز کننده این مرحله از رقابت ها خواهد بود.

متین ورامین که در دور مقدماتی موفق به کسب مقام دوم جدول شده بود در مرحله پلی آف در دو دیدار متوالی نوین کشاورز را شکست داد تا به مرحله نیمه نهایی گام نهد. تیم والیبال میزان مشهد با هدایت جبار قوچان نژاد که رتبه سوم دور مقدماتی را به دست آورد، در مرحله پلی آف حریف خود شهرداری تبریز را در دو بازی از سه دیدار شکست داد تا حریف متین ورامین در مرحله نیمه نهایی شود.

دو تیم میزان و متین در مرحله مقدماتی دو بار به مصاف یکدیگر رفتند که یک پیروزی و یک شکست سهم هر کدام در این مرحله بود. میزان در دور رفت (20 آذرماه) سه بر دو متین را شکست داد اما در بازی برگشت (13 بهمن ماه) سه بر صفر مغلوب این تیم شد.

متین ورامین سال گذشته (91) نایب قهرمان لیگ برتر والیبال شد و نماینده مشهد تنها یک بار در سال 1379 موفق به کسب مقام سومی با نام ابومسلم شده است.

تیم های شهرداری ارومیه و کاله مازندران نیز در دومین بازی دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ برتر والیبال در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف یکدیگر می روند که این بازی از ساعت 18 روز جمعه 16 اسفندماه آغاز می شود.

تیم شهرداری ارومیه که با شکست باریج اسانس شگفتی آفرین مرحله پلی اف لقب گرفت، باید در این بازی با مدافع عنوان قهرمانی روبرو شود.

تیم یداله کارگر پیشه از لحاظ روحی در شرایط خوبی قرار دارند و بازیکنان عطایی نیز خود را برای رویارویی با تیم شگفتی ساز مرحله یک چهارم پلی آف آماده کرده اند.

شهرداری ارومیه در دور مقدماتی رتبه هشتم جدول را به دست آورد و کاله مازندران رتبه چهارم، کاله با شکست پرافتخارترین تیم این رقابت ها (پیکان تهران) به مرحله نیمه نهایی گام نهاد.

دو تیم کاله و ارومیه در دور مقدماتی دو بار با هم مسابقه دادند که کاله در هر دو بازی پیروز میدان بود. شاگردان بهروز عطایی در 12 ابان ماه سه بر دو به پیروزی رسیدند و در 22 دیماه نیز سه بر یک این تیم را شکست دادند.

این شکست ها می تواند برای بازیکنان شهرداری ارومیه انگیزه خاص جبران داشته باشد تا خود را در آستانه دیدار نهایی این رقابت ها ببینند.

نماینده ارومیه تاکنون یک نایب قهرمانی (پگاه ارومیه – 1382) و پنج مقام سومی در لیگ برتر والیبال داشته است و کاله مازندران نیز در سال های 1390 و 1391 مقام قهرمانی و چهار مقام سومی در مسابقات والیبال باشگاه های برتر ایران کسب کرده است.

همچنین بازی های برگشت این مرحله نیز روز یکشنبه 18 اسفندماه در همین سالن برگزار خواهد تا این تیم ها برای دومین بار با هم برای صعود به دیدار نهایی مبارزه کنند.

در صورتی دو بازی رفت و برگشت این مرحله با تساوی یک بر یک تمام شود، بازی سوم این تیم ها در روز سه شنبه مشخص کننده تیم های فینالیست لیگ برتر والیبال است و بازی های مرحله نهایی نیز پنج شنبه 22 اسفندماه برگزار می شود.

برنامه دیدارهای رفت و برگشت مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر به قرار زیر است:

جمعه 16 اسفندماه:
ساعت 16، متین ورامین – میزان مشهد
ساعت 18، کاله مازندران – شهرداری ارومیه

یکشنبه 18 اسفندماه:
ساعت 16، شهرداری ارومیه – کاله مازندران
ساعت 18، میزان مشهد – متین ورامین

سه شنبه 20 اسفندماه:
ساعت 16، متین ورامین – میزان مشهد
ساعت 18، کاله مازندران – شهرداری ارومیه

پنج شنبه 22 اسفندماه:
ساعت 14، رده بندی
ساعت 18، فینال