به گزارش سرویس ورزشی برنا، در فینال این رقابت ها که از ساعت 17 آغاز می شود، دو تیم دلیران دشتی بوشهر و پیشگامان شفق اردکان که هر دو در گروه یک بودند، دور مقدماتی این رقابت ها را با 12 پیروزی و دو شکست به پایان رساندند و دلیران با 36 امتیاز به عنوان صدرنشین و پیشگامان با 34 امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله پلی آف صعود کردند.

تیم های دلیران و پیشگامان در دور مقدماتی دو بار با هم روبرو شدند که یک پیروزی و یک شکست سهم هر کدام بود. دلیران در 19 آبان در خورموج سه بر یک به پیروزی رسید و پیشگامان نیز در 15 دیماه در اردکان سه بر یک به پیروزی رسید.

دو تیم در مرحله پلی آف و نیمه نهایی نیز موفق به شکست حریفان خود شدند تا در دیدار فینال یک بار دیگر به مصاف هم بروند و سرنوشت قهرمانی امسال لیگ دسته یک را به نفع خود رقم زنند.

دلیران دشتی بوشهر در مرحله پلی آف در سه بازی خود برابر مقاومت ارومیه دو یپروزی و یک شکست بدست آورد، در حالی که پیشگامان شفق اردکان در دو بازی متوالی موفق به شکست مناطق نفت خیز جنوب شد.

اکنون این دو تیم در حالی در آخرین بازی لیگ دسته یک سال 92 برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف یکدیگر می روندکه جواز حضور در لیگ برتر سال 93 را به دست آورده اند، اما تنها یکی از آنان می تواند قهرمان سال جاری رقابت های دسته یک باشد.

پیش از این دیدار دو تیم ذوب آهن اصفهان و فولاد عظیمی گنبد که در دو بازی مرحله نیمه نهایی به ترتیب مغلوب دلیران دشتی بوشهر و پیشگامان شفق اردکان شدند، از ساعت 15 در دیدار رده بندی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک کشور به مصاف هم می روند تا یکی از آنان عنوان سومی این رقابت ها را به دست آورد و بازنده آن دیدار به مقام چهارم بسنده کند.

برنامه مرحله نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک به شرح زیر است:

شنبه 17 اسفندماه – سالن والیبال مجموعه ورزشی آزادی (فدراسیون والیبال)

رده بندی، ساعت 15:
ذوب آهن اصفهان - فولاد عظیمی گنبد

فینال، ساعت 17:
دلیران دشتی بوشهر - پیشگامان شفق اردکان