به گزارش سرویس ورزشی برنا، "اسلوبودان کواچ" 47 ساله ملی پوش یوگسلاوی سابق دهۀ 90 میلادی است که با قهرمانی و کسب مدال طلای المپیک سیدنی در سال 2000 از بازی در تیم ملی کشورش کناره گیری کرد ولی همچنان تا سال 2006 به بازی در رده باشگاهی ادامه داد.

کواچ که علاوه بر طلای سیدنی، مدال برنز المپیک آتلانتا (1996) و مدال های طلا، نقره و برنز دیگری نیز از حضور در رقابت های سطح اول والیبال جهان و اروپا به گردن آویخته، در ردۀ باشگاهی با پیراهن تیم هایی نظیر؛ ماچراتّا، تارانتو، جویا دل کولّه، مولفتا، آنیونه (سری آ ایتالیا) – وِلیکو، ناوی سَد، کولو بارا (یوگسلاوی) – آریس سالونیکو (یونان) و پگاه ارومیۀ ایران توپ زده است.

"اسلوبودان کواچ" از سال 2008 در صربستان به صورت حرفه ای مربیگری والیبال را آغاز کرد که در همان سال های ابتدایی با تیم "رادنیکی" عناوین قهرمانی را کسب کرد و به عنوان مربی برگزیدۀ رقابت ها نیز معرفی شد. او در سال 2011 به تیم پروجای ایتالیا پیوست و موفق شد با قهرمانی در سری آ2، جواز حضور در سری آ1 را به دست آورده و عنوان بهترین مربی مسابقات را نیز به خود اختصاص دهد.

کواچ در اولین حضور در سری آ1 با تیم پروچا سال گذشته به عنوان ششمی این رقابت ها دست یافت و امسال تیمش علاوه بر کسب نایب قهرمانی جام حذفی ایتالیا اکنون در رده سوم جدول مسابقات قرار دارد.

فدراسیون والیبال صربستان در سال 2009 پیش از دیدار صربستان - ایالات متحده در بلگراد در جریان رقابت های لیگ جهانی با ترتیب دادن مراسمی در حضور هواداران تیم ملی والیبال این کشور از "اسلوبودان کواچ" و دیگر ملی پوشان طلایی المپیک سیدنی به عنوان شخصیت هایی که تاریخ جدیدی برای والیبال این کشور نوشته اند، تقدیر ویژه کرد.