به گزارش سرویس ورزشی برنا، مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال فردا  آغاز می‌شود و 4 تیم حاضر در این مرحله برای فینالیست شدن نبرد داغی را برگزار خواهند کرد. 4 تیم مهرام، دانشگاه آزاد، پتروشیمی بندرامام و ذوب‌آهن که به این مرحله رسیده‌اند، تمام تلاش‌شان برای فینالیست شدن است. شانس تیم‌های پتروشیمی و مهرام را برای رسیدن به فینال روی کاغذ  از دو تیم دیگر بیشتر است، اما بسکتبال ورزشی غیر قابل پیش بینی محسوب می شود و باید دید در دربی تهران و جدال رفت و برگشت پتروشیمی و ذوب‌آهن چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

در تهران و در حساسترین دیدار یک دربی خانگی برگزار خواهد شد و مهرام و دانشگاه آزاد باید جدال حساسی با یکدیگر داشته باشند. هر دو تیم در مرحله مقدماتی یک برد و یک شکست را مقابل هم کسب کرده‌اند و فردا جدال سختی را با یکدیگر برای صعود آغاز خواهند کرد. در دو دیدار نخست مهرام در تالار بسکتبال آزادی تهران میزبان است و سپس باید به سالن دانشگاه آزاد برود.

مهرام با در اختیار داشتن سه بازیکن اصلی تیم ملی بسکتبال و دانشگاه آزاد با دو یار خارجی و ترکیبی از جوانان و با تجربه‌ها رقابت بسیار نزدیکی با هم خواهند داشت. رقابتی که به طور کلی متفاوت از دور مقدماتی خواهد بود.

در بندر امام هم پتروشیمی مدعی که دو یار خارجی جدید جذب کرده، میزبان ذوب‌آهن است. ذوب‌آهنی‌ها نتوانستند یار دوم به خدمت بگیرند و باید دید چه نتیجه‌ای مقابل غول‌های پتروشیمی کسب خواهد کرد. شاگردان مهران حاتمی که اردوی چند روزه‌ای را هم در کیش داشته‌اند به نظر می‌رسد وضعیت بهتری نسبت به رقیب اصفهانی خود دارند.

برنامه مسابقات به شرح زیر است:

یکشنبه 31 فروردین
مهرام – دانشگاه آزاد (ساعت 16)
پتروشیمی بندرامام – ذوب‌آهن (ساعت 16)

دوشنبه اول اردیبهشت
مهرام – دانشگاه آزاد (ساعت 15)
پتروشیمی بندرامام – ذوب‌آهن (ساعت 16)