به گزارش سرویس ورزشی برنا، با این وجود بازیکنان متین به جز ست دوم، تقریبا بازی قابل قبولی از خود به نمایش گذاشتند تا جایی که دانیو بانیولی در پایان بازی چه در کنفرانس خبری و چه به هنگام بازگشت تیم به هتل محل اقامت، آثاری از ناراحتی در چهره اش دیده نمی شد و حتی بارها هم به تحسین شاگردانش پرداخت که به عنوان یک مجموعه تیمی تا قبل از این دیدار هرگز در کنار هم برای یکبار هم بازی رسمی نکرده بودند.

شرایط و موقعیت هم این امکان را از متینی ها پس از بازگشت از بازی های قهرمانی آسیا سلب کرده بود. با این احوال متین در ست های اول و سوم می توانست در مقابل قهرمان سال گذشته باشگاه های جهان و بازیکنان باتجربه اش بازنده هم نباشد، اما عدم کار آمدی و تجربه کم بین المللی قدرتی زنان این تیم درست در لحظات حساس هر ست، بخت و طعم بردن را از نماینده ایران گرفت.

بر عکس تیم متین؛ حریف وابستگی شدیدی به تجربه بازیکنان بین المللی خود داشت و در پایان هم به لطف درخشش والسی دی سوزا ، لوئیز دیاز و هیلداگوی کوبایی از لغزش در دو ست یاد شده نجات پیداکرد. این موضوع را هم حتی مارسلو مندز آرژانتینی سرمربی چندین ساله کروزیرویی ها در کنفرانس خبری اذعان داشت و گفت: در مقابل بازی پیچیده میتینی ها با بهبود خط حمله و به لطف بازی شناور توانستیم، پیروز شویم. البته نقطه روشن دیگر متین در بازی با میزبان بازی خوب سرعتی زنان این تیم بود که سخت جلب نظر کرد.

بانیولی هم با اعتراف به این موضوع و تحسین شریفات و مصطفی وند گفت: بازی خوب سرعتی زنان و همچنین سرویس دو نقطه مثبت تیم ما در بازی با سادکروزیو بود که باعث امیدواری من شد.

وی از بازیکنان خواست تا با ریکاوری ذهنی مناسب خود را آماده بازی حساس بامداد روز پنج شنبه با تیم گویابانابومیس پورتوریکو کنند و افزود: کار متین هنوز تمام نشده و در صورتی که تیمش بتواند نماینده پورتوریکو را شکست دهد، در صورت احتمال لغزش بیلگوری بیلگرود، آنها همچنان شانس صعود خواهند داشت و دیدار قهرمان اروپا و آسیا تعیین کننده تیم دوم صعود کننده از گروه یک خواهد بود.

تیم متین ورامین در نخستین بازی خود در مسابقات قهرمانی باشگاه های مردان جهان بامداد امروز چهارشنبه سه بر صفر مغلوب نماینده برزیل که عنوان قهرمانی دوره قبل این رقابت ها را در پرونده کاری خود دارد، شد.