به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمود افشاردوست گفت: فهرست بازیکنان ایتالیا را من هم دیدم و می دانم برخی از آنان در دو بازی قبلی ایران و ایتالیا در ترکیب لاجوردی پوشان نبودند، اما ایتالیا تیم قدرتمندی است که از بازیکنان بزرگی بهره می برد.

وی با بیان اینکه همین نفرات ایتالیا روز یکشنبه در برابر لهستان صف آرایی کردند و سه بر دو مغلوب شدند، گفت: تیم ملی والیبال ایران نمی تواند به ضعیف بودن تیم ایتالیا فکر کند.

دبیرکل فدراسیون والیبال تصریح کرد: اولویت نخست ما در بازی های باقی مانده کسب امتیاز است و به چیزی دیگری جز پیروزی نباید فکر کنیم.

وی با بیان اینکه من نگرانی رسانه ها را مبنی بر بار منفی ساده پنداشتند حریف درک می کنم، افزود: بازیکنان تیم ملی والیبال به سطحی از پختگی و حرفه ای در این رشته ورزشی رسیدند که این نگرانی ها برای آنان بی مورد است.

افشاردوست درباره مراسم های تجلیل از پیشکسوتان والیبال ایران در حاشیه دیدارهای لیگ جهانی والیبال گفت: نگاه به پیشکسوت به ویژه در فدراسیون والیبال، نگاه به بزرگان و عزیزان است به همین دلیل مسابقات لیگ جهانی بهانه ای برای تجیلیل از این بزرگان است.

وی افزود: این برنامه قرار بود سال گذشته انجام شود اما به دلایلی میسر نشد، اما امسال در بازی ایران و برزیل از دو پیشکسوت والیبال تجلیل شد و در بازی با ایتالیا نیز این کار انجام می شود.

دبیرکل فدراسیون والیبال گفت: این کار ضمن احترام به بزرگان این رشته ورزشی، به جوانان یادآوری می کند که چه افرادی برای والیبال زحمت کشیدند و آنان را بیشتر به جامعه معرفی خواهد کرد.

تیم ملی والیبال ایران روزهای جمعه و یکشنبه 30 خرداد و یکم تیرماه در چارچوب هفته پنجم لیگ جهانی به مصاف ایتالیا در سالن 12 هزار نفری آزادی می رود.