به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمد وکیلی افزود: با کمک فدراسیون والیبال و حمایت های مسئولین این فدراسیون بعد از 80 روز تمرین در تهران یک سفر برون مرزی به سه کشور صربستان، ترکیه و تونس داشته باشیم که برای کسب تجربه است.

وی تصریح کرد: اکثر بازیکنان نخستین سفر برون مرزی خود را انجام می دهند که تجربه خوبی برای آنان برای آشنایی با شرایط مسابقات، فضای خارج از ایران و تیم های خارجی است. این سفر بعد از شش مرحله اردوی سخت تهران برگزار می شود.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان تاکید کرد: در ابتدای این سفر شش بازی تدارکاتی و دوستانه با تیم نوجوانان صربستان داشتیم که در والیبال پایه از کشورهای برتر جهان است. تیم نوجوانان صربستان خود را برای مسابقات بالکان آماده می کند که از مدعیان قهرمانی این رقابت ها نیز محسوب می شود.

وی تصریح کرد: در این شش دیدار علاوه بر پیروزی که اعتماد به نفس بازیکنان را افزایش داد، از نظر کیفیت بازی شرایط خوبی داشتیم. بازیکنان را در این مسابقات آزمایش کردیم که در شرایط مسابقه از نظر روحی و روانی در چه وضعیتی هستند.

وکیلی یاد آور شد: شناخت خوبی از بازیکنان در شرایط مسابقه به دست آوردیم. البته نقاط ضعفی را نیز شناسائی کردیم که در حال رفع آنان هستیم. انشالله تا اوایل شهریورماه این مشکلات را برطرف می کنیم تا در مسابقات قهرمانی آسیا در سری لانکا با آمادگی کامل به مصاف حریفان برویم.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان با اشاره به اینکه بازیکنان در شرایط خوبی بسر می برند، گفت: بازیکن آسیب دیده نداریم. بازیکنان برای حضور در ترکیب اصلی رقابت نزدیکی دارند که این رقابت کار کادر فنی را برای انتخاب بازیکنان نهایی سخت کرده است اما تیم به آمادگی بهتری دست می یابد.

وی در باره مرحله دوم اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان در ترکیه گفت: در اردوی ترکیه صبح ها تمرین می کنیم و عصرها نیز دیدارهای تدارکاتی داشتیم. در این بازی ها درصد اشتباهات فردی بازیکنان نسبت به صربستان کمتر شده است. بازیکنان انگیزه خوبی دارند و همکاری مجموعه بازیکنان نیز بسیار خوب است.

وکیلی یادآور شد: در نخستین بازی با زراعت بانک ترکیه تیم جوانان این باشگاه را شکست دادیم و در دیدار دوم آنان با ترکیبی از امید و جوانان آمدند که این تیم را نیز شکست دادیم اما این دیدار برای تیم ایران خیلی خوب بود چون با بازیکنانی از نظر سنی بالاتر بازی کردند.