به گزارش سرویس ورزشی برنا، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 20 امشب در سالن نلسون ماندلا شهر فلورانس ایتالیا در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی به مصاف آمریکا رفت و بازی را با نتیجه 3 بر صفر واگذار کرد تا از صعود به فینال باز بماند.

ایران با نتایج 25-18، 25-22 و 25-16 مغلوب آمریکا شد و برای دیدار رده بندی که فردا برگزار می شود، منتظر یکی از تیم های ایتالیا و برزیل خواهد بود.

اسلوبودان کواچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب میر سعید معروف، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی، محمد موسوی، آرمین تشکری و فرهاد ظریف به میدان فرستاد.

ست نخست (ایران 18 – آمریکا 25)
در آغاز این ست بازیکنان ایران با سرویس های خوب دریافت عقب زمین آمریکا را دچار مشکل کردند و عملکرد کم اشتباهی در زدن اسپک داشتند اما تیم حریف هم با درخشش در توپ گیری و استفاده از برنامه های متنوع در خط حمله، دفاع روی تور ایران را به زحمت انداخت. دو تیم به صورت پایاپای پیش می رفتند تا اینکه وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 7 به سود آمریکا اعلام شد. سه سرویس موجی دیوید لی باعث به دردسر افتادن دریافت کننده های ایران شد تا کواچ در امتیاز 12 بر 8 به سود آمریکا درخواست وقت استراحت کند تا فاصله دو تیم بیشتر نشود. بازیکنان آمریکا در توپ گیری بسیار خوب کار می کردند و پاسور این تیم با استفاده از برنامه های متنوع در خط حمله، دفاع روی تور ایران را از کار انداخته بود. وقت استراحت فنی دوم هم در امتیاز 16 بر 11 به سود آمریکا اعلام شد. در امتیاز 17 بر 13 مهدی مهدوی و رضا قرا به جای امیر غفور و سعید معروف وارد میدان شدند اما برنامه های کواچ نتیجه نداد و فاصله دو تیم به تدریج بیشتر شد و در نهایت ست اول با امتیاز 25 بر 18 به سود آمریکا به پایان رسید.

ست دوم (ایران 22 – آمریکا 25)
در این ست عادل غلامی به جای آرمین تشکری در میدان قرار گرفت و عملکرد خوبی در زدن اسپک و دفاع روی تور داشت. بازی تا امتیاز 4 به صورت برابر پیش می رفت اما قرار گرفتن مکسول هولت در خط سرویس روند کار را به سود آمریکا تغییر داد و سه امتیاز پیاپی برای این تیم به دست آمد. وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 5 به سود آمریکا اعلام شد. پس از ورود دو تیم به میدان امتیازات به نوبت به حساب آمریکا و ایران واریز می شد. آمریکایی ها بازی کم اشتباهی ارائه می کردند و این فرصت را به ایران ندادند تا فاصله امتیازی را از بین ببرد. وقت استراحت فنی دوم هم در امتیاز 16 بر 14 به سود آمریکا اعلام شد. در امتیاز 20 بر 19 محمد موسوی مصدوم شد و سعید مصطفی وند به جای او به میدان رفت. مهدوی و قرا هم به جای غفور و معروف وارد بازی شدند که البته پس از یک امتیاز باز هم از بازی بیرون رفتند. تعویض ها و وقت های استراحت کواچ نتیجه نداشت و ست دوم هم با امتیاز 25 بر 22 به سود آمریکا به پایان رسید.

ست سوم (ایران 16 – آمریکا 25)
در این ست هم این آمریکا بود که بازی را بهتر آغاز کرد و در مقابل ملی پوشان کشورمان در زدن سرویس خوب کار نکردند. آمریکایی ها عملکرد بسیار خوبی در توپ گیری و دفاع روی تور داشتند اما بازیکنان ایران در توپ گیری و دریافت ضعیف کار کردند. وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 6 به سود آمریکا اعلام شد. پس از ورود دو تیم به میدان عملکرد پر اشتباه بازیکنان ایران در زدن اسپک اختلاف را بیشتر کرد تا کواچ در امتیاز 11 بر 6 درخواست وقت استراحت کند. ورود پوریا فیاضی به جای میرزاجانپور هم نتوانست روند بازی را به سود ایران تغییر دهد و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 11 اعلام شد. حضور تشکری به جای مصطفی وند هم بی نتیجه بود تا ست سوم هم با امتیاز 25 بر 16 به سود آمریکا رقم بخورد.