به گزارش سرویس ورزشی برنا، در این نشست که از ساعت 10 صبح آغاز و به مدت چهار ساعت ادامه داشت، 60 نفر از داوران ورزش والیبال ایران که قضاوت مسابقات باشگاه های برتر؛ دسته یک و زیر گروه را در سال جاری بر عهده دارند، شرکت کردند.

بررسی آخرین قوانین مسابقات والیبال، پروتکل رقابتهای والیبال و آیین نامه سازمان لیگ برای رقابت ها از جمله محورهای مورد بحث و گفتگو در این گردهمایی داوران والیبال بود.

رییس کمیته داوران فدراسیون والیبال با بیان اینکه رقابت های مختلف والیبال امسال از آبان ماه شروع می شود، گفت: نشست داوران امروز برای هماهنگی های لازم برای آغاز مسابقات امسال بود تا شرایط مطلوبی در بازی ها مهیا شود.

امیدوار حاتمی افزود: پروتکل و مقررات جدید که امسال باید اجرا شود، وظایف داوران اول و دوم، نحوه همکاری با ناظرین و مقررات سازمان لیگ از جمله محورهای مورد بحث در نشست داوران والیبال بود.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال از این به بعد لازم نیست داور دوم حرکات داور اول را تکرار کند، قبلا برای اینکه همه تماشاگران در دو طرف سالن و بینندگان تلویزیونی از رای داور مطلع شوند، داور دوم حرکات داور اول را تکرار می کرد که دیگر نیاز به این کار نیست.

رییس کمیته داوری فدراسیون والیبال با بیان اینکه کلاس توجیهی و فشرده خوبی بود، گفت: در این نشست یک روزه در باره بررسی ویدیویی (ویدیو چک) نیز توضیحاتی برای داوران داده شد تا با نحوه کار این سیستم آشنا شوند. هر چند از این سیستم در مسابقات لیگ استفاده نمی شود اما آشنایی داوران برای حضور در رقابت های بین المللی مورد نیاز بود.

وی افزود: در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد تا به ابهامات داوران در تمامی موارد ذکر شده فوق پاسخ داده شود.